Sposoby na tanie drukowanie – Jak obniżyć koszty drukowania w firmie

Estimated read time 3 min read

Obserwując naszą codzienność zapewne zauważymy, że w dzisiejszych czasach nie posługujemy się już teksem pisanym tylko drukowanym. Nic w tym dziwnego, ponieważ dużo prościej i wygodniej jest stworzyć dany tekst przy pomocy komputera. Z łatwością możemy dokonać jego korekty, gdy popełnimy błąd lub chcemy zmienić szyk zdania. Poprawki nie są widoczne na gotowym egzemplarzu, a tekst zachowuje przejrzystość.

Możemy również tworzyć dowolną ilość wydruków bez konieczności mozolnego przepisywania tekstu lub robienia jego kserokopii. Dzięki wydrukom pracujemy sprawnie i efektywnie. Lecz jak wiadomo wygoda kosztuje, dlatego koszty związane z zakupem ryz papieru, tuszy i tonerów oraz serwisowania naszych urządzeń nie są małe.

Sposobów na ich obniżenie jest kilka. W pierwszej kolejności zacznijmy od zastąpienia oryginalnego tuszu lub tonera zamiennikiem. To rozwiązanie powinno przynieść najbardziej zauważalne korzyści, ponieważ niektóre zamienniki są nawet o połowę tańsze od oryginałów. Dzięki nowym technologiom są dużo wydajniejsze niż kiedyś. Przy porównaniu wydruków oryginalnego tuszu lub tonera z jego zamiennikiem, jakość jest niemal identyczna, oczywiście dotyczy to wyłącznie produktów o najwyższej jakości.

Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść zamienników jest fakt, że większość z dostępnych obecnie na rynku nie narusza gwarancji stosowanego urządzenia. Dlatego już dawno zdezaktualizowało się przekonanie, że mogą mieć one wpływ na uszkodzenie naszej drukarki. Zamienniki warto zamawiać w sklepach internetowych, których oferta jest ogromna a ceny atrakcyjne. W takim sklepie, każdy powinien znaleźć coś dla siebie, kartridże renomowanych firmy i te mniej rozreklamowane oraz takie, które oferują nam bardzo atrakcyjną cenę za dobrą jakość. Atrakcyjne ceny i rząd korzyści przemawia za zakupem zamienników, które z pewnością sprawdzą się w gospodarstwie domowym jak i przedsiębiorstwie.

drukujemy

Warto również pamiętać, aby nie wyrzucać zużytych kartridży po tuszach i tonerach i dodatkowo płacić za ich utylizację, skoro możemy zwrócić je do specjalnego skupu. Nie tylko nie wydamy naszych pieniędzy na pozbycie się starych kartridży, ale także zarobimy kilka złotych.

Kolejnym polecanym sposobem jest drukowanie dwustronne, które w znacznym stopniu ograniczy zużycie papieru oraz przyczyni się środowisku. Drukowanie duplex czyli dwustronne nie sprawi nam kłopotu jeżeli nasza drukarka posiada taką funkcję, a w dzisiejszych czasach drukarka bez takiej funkcji to wyjątek.

Podczas drukowania warto również zmienić ustawienia jakości wydruku na roboczą, zmniejszymy nieco zużycie tonera i tuszu, dzięki czemu będziemy dużo dłużej korzystać z danego egzemplarza.

Zapewne sposobów na oszczędne drukowanie jest znacznie więcej, te z wymienionych są sposobami, które małym nakładem sił wdrożymy do naszej codzienności. Dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić nasze pieniądze, a nasza praca nie straci na jakości. Te uniwersalne rozwiązania powinny przypaść do gustu zarówno osobom pracującym na co dzień z tekstem drukowanym oraz tym, którzy sporadycznie korzystają z drukarek.

You May Also Like

More From Author

5Comments

Add yours
  1. 3
    Tomek

    Ważne jest też żeby papier był dobrej jakości nikt na to nie zwraca uwagi ale papier może powodować większe zużycie tuszów.

  2. 5
    Rob

    Można drukowanie dokumentów zlecić na zewnątrz. W Warszawie mamy kilka firm zajmujących się outsourcingiem drukowania. Przy większych ilościach jest to nawet opłacalne.

+ Leave a Comment