Meble na raty przez Internet – plusy i minusy

Estimated read time 3 min read

Nie każdego z nas stać na kosztowny zakup kompletu mebli, płacąc jednorazowo całą wymaganą kwotę. W takim przypadku wiele sklepów oferuje nam możliwość zakupu mebli na raty. Dotyczy to coraz częściej także sklepów internetowych.

Komu płacimy?

Szczególnie popularny jest zakup towaru na raty po 0%. Jednak nie każdy kupujący zdaje sobie sprawę, że kupując w ten sposób towar, wraz z umową kupna-sprzedaży podpisuje z bankiem umowę kredytową. W niektórych przypadkach to nieporozumienie może spowodować poważne niedogodności. Aby zrozumieć istotę tej transakcji musimy uświadomić sobie, kto jest stroną w procesie kupna sprzedaży. Sklep w tym przypadku jest jedynie pośrednikiem. W momencie podpisania przez nas umowy kredytowej – otrzymuje on od banku pełną wartość mebli, które kupiliśmy. Od tego momentu przestaje być stroną transakcji, a wszystkie przyszłe rozliczenia odbywają się między klientem a bankiem. W przypadku gdy spłata rat jest regularna, przeniesienie odpowiedzialności jest dla nas bez znaczenia. Problem może się pojawić, kiedy zdecydujemy się na zwrot mebli. W skrajnym przypadku może to spowodować straty finansowe, gdyż rozwiązanie umowy kupna-sprzedaży i zwrot pieniędzy nie powodują wygaśnięcia zobowiązań kupującego jako pożyczkobiorcy wobec banku wierzyciela. Dlatego w przypadku odmowy odbioru towaru, kupujący musi odpowiednio sformalizować spłatę kredytu, w tym zapłacić bankowi za faktyczny czas korzystania z kredytu i inne płatności określone w umowie pożyczki.

Zalety i wady zakupu na raty

Plan ratalny daje kupującemu możliwość natychmiastowego odbioru mebli i opłacenia jego kosztów w częściach w uzgodnionym terminie. Zalety kredytu są oczywiste. Przede wszystkim nie musimy oszczędzać i tym samym czekać miesiącami czy latami, aby umeblować mieszkania w pożądanym stylu. Jest to szczególnie ważne w przypadku zestawów meblowych, które mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Płatność zazwyczaj jest rozkładana na kilkadziesiąt rat, co oznacza że spłata kredytu nie jest problemem w kontekście naszego budżetu i zarobków. Wadą jest wyższa cena za meble. Niestety nawet kredyty 0% w rzeczywistości obciążone są dodatkowymi opłatami. Bardzo dobre warunki ratalne ma sklep meblowy Meble BIK, gdzie kupimy meble na raty https://meble-bik.pl/Meble-na-Raty-clinks-pol-50.html bez większego trudu, wystarczy posiadać zdolność kredytową. Po szczegóły zapraszamy na ich stronę.

office

Przydatne porady

Zanim dokonasz zakupu, porównaj koszt mebli w kilku sklepach: niektórzy sprzedawcy przeszacowują towar 10-15%, po czym „robią rabat”, ale różnicę zapłacisz bankowi w postaci odsetek, które podobno nie istnieją. Nie wyrażaj zgody na dodatkowe usługi, jeśli naprawdę ich nie potrzebujesz i nie są one warunkiem koniecznym do skorzystania z planu ratalnego. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży i umowy pożyczki dokładnie je przestudiuj, a zwłaszcza tekst napisany drobnym drukiem. Nie zwlekaj z miesięcznymi spłatami, pamiętaj, że plan ratalny to ta sama pożyczka. Jeśli nadarzy się okazja, spłać pożyczkę przed terminem – w ten sposób zapłacisz niższy procent i uzyskasz realny rabat. Zwracając zakupiony towar na raty, należy wypowiedzieć nie tylko umowę kupna-sprzedaży, ale także umowę kredytu z bankiem, aby uniknąć naliczenia kar i grzywien. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu nie zapomnij o prawidłowym wywiązaniu się ze swoich zobowiązań finansowych w banku.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours