Jak wybrać idealne meble do biura

Estimated read time 4 min read

Wybór idealnych mebli do biura nie jest prosty i można mieć pewność, że tydzień po zakupie będziemy odczuwać tak zwany buyer’s remorse, czyli poczucie, że nie udało nam się kupić idealnego zestawu mebli, a właśnie zauważona w katalogu propozycja byłaby rozwiązaniem milion razy lepszym od tego, co niedawno zostało zakupione do biura. Tak niestety dzieje się we wszystkich dziedzinach życia i zakupione niedawno buty dzisiaj są w sklepie o 20% taniej. Nie oznacza to wcale, że nie da się wybrać idealnych mebli do biura na dzień dzisiejszy. Trzeba to tylko robić mądrze. Jeśli zastosujemy odpowiednią metodologię, nie będziemy sobie potem pluć w brodę.

Nowe czy używane?

Jednym z ważniejszych elementów, o których warto pomyśleć, jest to, czy nasze meble muszą być nowe, czy mogą być używane. Jest to coś, co wielu osobom inwestującym w meble biurowe w ogóle nie przychodzi do głowy, bo przecież nikt nie będzie kupował mebli w lombardzie. W lombardzie może nie, ale firmy często wymieniają swoje meble. Zwłaszcza jeśli jest to element zmiany koncepcji biur czy identyfikacji wizualnej, można liczyć na to, że odstępne będą naprawdę dobrej jakości meble za rozsądne pieniądze. Będą one pewnie miały jakieś wady i będą w jakimś stopniu zużyte, ale jeśli nie będą one wizytówką firmy bezpośrednio pokazywaną klientom, oszczędność może być naprawdę bardzo sensowna. Warto jednak pamiętać, że meble „z drugiej ręki” lub wypożyczone będą obarczone ubezpieczeniem, w przypadku gdy będą nosić znamiona większego zużycia, możemy za takie meble dodatkowo zapłacić. Zawsze warto przeczytać umowę dzierżawy przed jej podpisaniem, nie zawsze będzie ona dla nas korzystna, wówczas pozostanie kupno nowych najwyższej jakości mebli np. ze sklepu meblowego https://meble-bik.pl, w którym bez problemu znajdziemy tego czego szukamy. Koszty będą oczywiście wyższe, ale może jednak warto postawić na coś nowego?

Dobre dostosowanie do rodzaju pracy

Nie warto kierować się określeniami takimi, jak najlepsze meble biurowe czy najmodniejsze meble biurowe. Każde biuro jest bowiem inne i praca w nim będzie wymagała innego umeblowania, które należy traktować jako narzędzia pracy. I nie chodzi nawet tylko o to, że w jednej pracy potrzeba dużego biurka, na którym rozłożona będzie masa papierów, a w innej na biurku znajdować się będzie tylko mysz i klawiatura. Są rodzaje pracy, którą podejmuje się samodzielnie i co najwyżej przesyła się jej wynik potem do miejsca, gdzie inne osoby mogą z niego skorzystać. Inny rodzaj pracy będzie wymagał ciągłego kontaktowania się z innymi osobami, wymieniania pomysłów, wypracowywania wspólnych rozwiązań i po prostu porozumienia. W takich przypadkach trzeba postawić na meble, które będą w stanie stymulować wymianę.

w gabinecie dentystycznym

Podobnym czynnikiem do powyższego jest także to, czy pracownik w czasie pracy powinien się mocno skupiać na tym, co robi, czy raczej mieć możliwość interakcji z szerszym otoczeniem. Klasycznym rozwiązaniem dla pierwszej z tych opcji jest tak zwany cubical, czyli mocno wydzielone stanowisko pracy z charakterystycznymi ściankami dookoła niego. W ostatnich latach większość biur odchodziła od takiego rozwiązania na rzecz opcji bliżej związanych z tak zwanym układem otwartym, gdzie promowało się interakcje miedzy pracownikami. Okazuje się jednak, że produktywność takich przestrzeni wcale nie jest specjalnie dobra. Najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest poszukiwanie typowego złotego środka, który pozwoli każdemu pracownikowi na prywatność i odcięcie się od biura, ale nie będzie skutkował udziałem pracownika w ciągłym szumie informacyjnym, jaki jest powodowany przez innych komunikujących się pracowników biura.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours