Innowacyjność MDH nagrodzona

MDH po raz kolejny została nagrodzona w Programie Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI Product. Tym razem doceniono pneumatyczny but marki Qmed z kontrolą ciśnienia Scamper oraz system monitoringu aktywności pacjenta SmartOrthic. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu produkty, które zostały wyróżnione 6 października w Warszawie, podczas gali wieńczącej tegoroczną, ósmą już edycję Programu.

Jak wiadomo, ortezy służą stabilizacji, korekcji, odciążeniu oraz poprawie funkcji obejmowanego przez siebie odcinka kończyny lub tułowia. Mogą również stanowić zabezpieczenie profilaktyczne przed uszkodzeniami lub dysfunkcjami określonych części narządu ruchu. Monitorowanie użytkowania ortezy przez pacjenta jest kluczowe dla efektywności jej działania i prawidłowości procesu terapeutycznego. Lekarz czy terapeuta powinni na bieżąco kontrolować sposób oraz czas użytkowania ortezy. Do tej pory mogli oni polegać jedynie na relacji pacjenta. Teraz jednak, dzięki innowacyjnemu systemowi monitorowania SmartOrthic, zarówno pacjent jak i lekarz mają możliwość oceny, a dzięki temu korekcji procesu użytkowania zaopatrzenia ortotycznego.

Qmed SmartOrthic System stanowi połączenie typowego zaopatrzenia ortotycznego z innowacyjnym systemem elektronicznym i jest dostosowany do większości produktów z oferty mdh. SmartOrthic rejestruje czas korzystania z ortezy oraz poziom aktywności jej użytkownika. Następnie poprzez podłączenie do komputera daje możliwość zapisania tych danych w postaci przejrzystych, łatwych w interpretacji wykresów, których analiza pozwala na modyfikowanie aktywności pacjenta adekwatnie do potrzeb terapeutycznych. Umożliwia ona również ocenę ewentualnych zagrożeń dla obejmowanego działaniem ortezy obszaru i wyeliminowanie ich poprzez właściwe wskazania.

Jeśli orteza jest stosowana w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych i ułatwienia aktywności fizycznej, wówczas po poziomie natężenia ruchu podczas użytkowania możemy określić czy efekt terapeutyczny został osiągnięty. Jeśli zaś celem zastosowania ortezy na jest ograniczenie konkretnych aktywności ruchowych (ze względu na poważne urazy, jak pęknięcia czy złamania oraz po zabiegach chirurgicznych), wówczas Qmed SmartOrthic System pozwala na kontrolę czy wskazania są przez pacjenta realizowane.

Qmed SmartOrthic System

Rejestrator Qmed SmartOrthic System, z możliwością podłączenia do komputera przez złącze USB

Z kolei but pneumatyczny z kontrolą ciśnienia Scamper wspomaga proces leczenia i rehabilitacji w przypadku urazów, chorób i dysfunkcji stawu skokowego, stopy oraz goleni. Ortezę tworzy sztywny, perforowany korpus, który zapewnia efektywną stabilizację, a jednocześnie umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Jej konstrukcja efektywnie stabilizuje chore miejsce oraz zapobiega obrzękom, a ułożenie taśm stabilizacyjnych zapobiega wywieraniu bezpośredniego nacisku na staw skokowy. Profilowana podeszwa Scampera pozwala przy tym na chód zbliżony do normalnego. Wykonana z miękkiego, oddychającego materiału wewnętrzna wyściółka oraz wewnętrzne komory powietrzne umożliwiają regulacje kompresji tkanek miękkich i siły stabilizacji.

Unikatowy system kontroli ciśnienia pozwala na ocenę właściwego stopnia kompresji, bezpiecznego dla skóry i tkanek miękkich. Zastosowanie komór powietrznych pozwala na idealne dopasowanie do kształtu kończyn, dlatego orteza jest uniwersalnym zaopatrzeniem zarówno prawej, jak i lewej kończyny, może być również wielokrotnie używana. Najistotniejszą cechą tego sytemu jest możliwość bezpiecznego zastosowania Scampera u pacjentów z zaburzeniami czucia, którzy nie mogą samodzielnie ocenić terapeutycznego poziomu kompresji. Ze względu na rosnącą liczbę pacjentów diabetycznych staje się to coraz bardziej aktualny i naglący problem.

orteza Scamper

But pneumatyczny z kontrolą ciśnienia Qmed Scamper

Pozdrawiamy

———————————————————————————————————————————————–

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ QI jest przedsięwzięciem skierowanym do działających na terytorium Polski instytucji, producentów i usługodawców, posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Laureaci są wyłaniani w trzech kategoriach: QI PRODUCT (produkt najwyższej jakości), QI SERVICES (usługi najwyższej jakości), QI ORDER (zarządzanie najwyższej jakości), w czterech grupach podmiotów, w zależności od wielkości zatrudnienia (firmy mikro, małe, średnie i duże) oraz w odrębnej grupie – Samorząd. Tegoroczna, VIII edycja Programu, realizowana była pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Klubu Polskie Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*