Rotor ? sprzęt do rehabilitacji

Rotor jest to specjalistyczny przyrząd medyczny, który stosowany jest do rehabilitacji kończyn dolnych oraz górnych. Polecany jest przede wszystkim tym pacjentom, którzy mają niedowład kończyn spowodowany np. udarem. Dzięki swoim rozmiarom może być stosowany w dowolnym miejscu: zarówno w domu jak i w szpitalu.

Wśród dostępnych modeli znajdziemy rotory mechaniczne, magnetyczne oraz elektryczne. Te ostatnie są wprowadzane w ruch bez używania przez pacjenta siły. Używa się ich raczej w wśród osób z poważniejszymi schorzeniami. Zadaniem rotorów jest zwiększenie siły mięśniowej i polepszenie ruchomości oraz zwiększenie elastyczności stawów. Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawią one cyrkulację krwi w kończynach. Zapobiegniemy w ten sposób przykurczom oraz zadbamy o prawidłową postawę ciała.

Nowoczesna konstrukcja i precyzyjne wykonanie rotorów zespolonych sprawia, że są one bardzo stabilne. Sprzęt ten posiada regulację oporu, co umożliwia dostosowanie trudności ćwiczeń do kondycji oraz stanu zdrowia pacjenta. Ćwiczenia można wykonywać zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej, w zależności od stanu i upodobań osoby trenującej. Dzięki wygodnym uchwytom oraz kompaktowym rozmiarom można stosować je w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych jak i w warunkach domowych.

Rotory polecane są zarówno osobom sprawnym jak i osobom z dysfunkcjami ruchowymi. Zalecane są przede wszystkim przy niedowładach kończyn dolnych i górnych, a także przy różnego rodzaju schorzeniach ortopedycznych. Są proste w obsłudze, dlatego też doskonale sprawdzą się jako sprzęt dla osób starszych, które będą mogły poprawić swoją kondycję oraz sprawność ruchową. Tego typu sprzęt rehabilitacyjny posiada wiele zalet, dzięki którym może być używany nie tylko w celach leczniczych, ale także rekreacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*