Leczenie gorsetem ortopedycznym

Wady postawy stają się obecnie kolejną chorobą cywilizacyjną, z którą bezsprzecznie należy walczyć. Jednak w wielu sytuacjach jest za późno na poprawę postawy poprzez regularne ćwiczenia. Gdy wada postawy nie zostanie zdiagnozowana wystarczająco szybko lekarza zalecają noszenie gorsetu ortopedycznego, który skutecznie poprawi wykryte wady.

Orteza piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa Spincare High

Gorset wykonany jest z metalu, skóry, aluminium lub tworzyw sztucznych. Stosowany jest przy leczeniu schorzeń takich jak skolioza. Często odpowiednio wczesne noszenie takiego gorsetu pozwala uniknąć operacji kręgosłupa.

Gorset ortopedyczny jest sugerowany głównie dzieciom, ponieważ ich kręgosłup jest jeszcze kostnie niedojrzały i zawiera dużo plastycznej chrząstki. Noszenie gorsetu ma umożliwić pacjentom życie w prawidłowej pozycji i tym samym zapewnić kręgosłupowi oraz mięśniom odpowiednie warunki do rozwoju. Taki gorset jest wykonywany na miarę, dzięki czemu w pełni dostosowuje się go do ciała danej osoby. Na początku należy nosić go przez kilka godzin na dobę, a ich liczba powinna być konsultowana z lekarzem bądź fizjoterapeutą. Nowością są gorsety, które nie są tak sztywne jak te stosowane dotychczas. Dzięki swojej elastyczności zwiększają komfort użytkowania i jednocześnie można je indywidualnie dostosować do typu skoliozy jak i stanu zdrowia pacjenta. Gorsety są stosowane również w przypadkach dyskopatii, rwy kulszowej, zespołu przeciążeniowego czy ostrych bóli lędźwiowych. Przy leczeniu takich schorzeń używa się gorsetów wykonanych z elastycznych i rozciągliwych taśm. Są one bardziej dyskretne i wygodniejsze w noszeniu.

Najlepszym sposobem na zapobieganie wad kręgosłupa jest dbanie o prawidłową postawę już od najmłodszych lat. Jest to problem, którego z całą pewnością nie można lekceważyć. Dlatego też warto zainwestować w odpowiedni gorset korygujący, który może poprawić nasz stan zdrowia oraz uchronić przed operacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*