Biegaj z Qmed! cz. 5: Akcesoria dla biegaczy

Wygodne, dobrze dobrane buty oraz właściwy ubiór to elementy niezbędne dla każdego biegacza, jednak obok nich w poświęconych im działach sklepów sportowych znajdziemy także całą masę akcesoriów, które przydają się podczas uprawiania tej dyscypliny sportu. Jedne z nich przydają się bardziej, inne mniej, jednak bezsprzecznie większość z nich zyskała ostatnio sporą popularność wśród pasjonatów biegania. Dotyczy to zwłaszcza gadżetów elektronicznych, aczkolwiek nie tylko. W co warto zaopatrzyć się przystępując do treningu biegowego?

Jednym z głównych atrybutów biegaczy są słuchawki i podłączone do nich odtwarzacze muzyki. Biegacze, zwłaszcza soliści, umilają sobie czas treningu oraz dodatkowo motywują samych siebie odpowiednimi rytmami płynącymi ze specjalnie wyprofilowanych słuchawek sportowych, nie wypadających z uszu.

biegacz gadżety biegowe

Autor: nenetus, źródło: FreeDigitalPhotos.net

Z czasem jednak słusznie zauważono, że odtwarzacze te (którymi bywają popularne „empetrójki”, ipod-y czy też smartfony) dla wygody trenującego wymagają odpowiedniego przechowywania podczas biegu. Skoro doradzana jest przylegająca odzież, to w miejsce kieszeni konieczne jest uwzględnienie innego rozwiązania. Tę funkcję spełniają specjalne pasy na ramię lub biodro wyposażone w etui do przechowywania przenośnego źródła muzyki, w drugim przypadku posiadające również kieszeń na bidon, a także klucze od domu czy dokumenty.

Popularnym rozwiązaniem są również urządzenia służące do pomiarów odległości i tempa. Funkcje te mogą spełniać wyposażone w odpowiednie aplikacje smartfony oraz zegarki sportowe. Dzięki nim będziemy mogli obserwować nasz własny postęp w treningu. Ponadto w jego trakcie warto poddawać kontroli pracę organizmu, a zwłaszcza puls i rytm bicia serca. Możemy więc wyposażyć się w pulsator czy inteligentne opaski do biegania.

biegacz gadżety do biegania

Autor: nenetus, źródło: FreeDigitalPhotos.net

Jednak gadżety do biegania to nie tylko elektronika, ale również elementy ubioru, takie jak frotki na nadgarstki służące ocieraniu potu czy pełniące podobną funkcję, a przy tym przytrzymujące włosy opaski na czoło. Do tego na rynku dostępne są specjalne okulary sportowe, których profil zapobiega ich opadaniu. Niektórzy biegacze na wszelki wypadek zakładają również ściągacze na szczególnie narażone mięśnie bądź też stabilizatory uszkodzonych dawniej stawów.

Oczywiście, nie są to sprzęty niezbędne, bez których nie da się biegać, aczkolwiek stosowanie każdego z nich ma swoje uzasadnienie i pełni praktyczną funkcję podczas treningu.

Pozdrawiamy