Sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci

Niepełnosprawność w równym stopniu dotyka ludzi w każdym wieku, w tym także dzieci. Niezależnie od wieku, przy doborze sprzętu rehabilitacyjnego należy się kierować jego indywidualnym dopasowaniem do danego przypadku, by zapewnić osobie z ograniczeniami w samodzielnym poruszaniu się maksymalny możliwy komfort. Tym bardziej w przypadku dzieci należy zadbać nie tylko o to, by dane urządzenie podobało im się wizualnie, ale przede wszystkim by odpowiadało ich mniejszej sylwetce. Istnieją dwie grupy produktów dostosowanych do potrzeb najmłodszych – jedna z nich to przeniesienie rozwiązań dla dorosłych, tylko z dopasowaniem ich wymiarów, zaś drugą stanowią sprzęty przeznaczone docelowo dla tej grupy wiekowej.

Przykładem pierwszego rodzaju produktów jest pionizator mobilny Baby Hero. Jest to dziecięcy odpowiednik uznanego modelu parapodium, które w wersji dla dorosłych niedawno opisywaliśmy. Główną różnicę stanowi zastosowana w obu modelach rama – wózek dziecięcy powinien być lżejszy, dlatego w Baby Hero w miejsce stalowej wykorzystano ramę aluminiową. Poza tym oba produkty mają tę samą charakterystykę, tylko model dziecięcy został odpowiednio pomniejszony względem standardowego Hero.

pionizator mobilny baby hero

Pionizator mobilny Baby Hero

Z kolei wśród produktów o typowym przeznaczeniu jako sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci prym wiodą specjalne wózki, które na pierwszy rzut oka nie przypominają wózków inwalidzkich, a raczej zwykłe spacerówki. I takie też jest ich przeznaczenie, z tym że dostosowane zostały do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Wiele z nich przeznaczonych jest dla dzieci do wagi 25 – 30 kg, ale są i takie, w których możemy wozić starsze, nawet dwa razy cięższe pociechy (przykładowo wielokrotnie nagradzany Sweety). Również po samym wyglądzie nie będzie problemu z przyporządkowaniem do kategorii produktów dla dzieci fotelika rehabilitacyjnego Bingo, który służy najmłodszym mającym problem z samodzielnym siedzeniem.

wózek dziecięcy sweety

Wózek dziecięcy inwalidzki specjalny Sweety

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*