Nie taki gorset straszny…

Plecy to jedna z tych części ciała, których ból odczuwamy najczęściej. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma osoby dorosłej, która nigdy nie spotkałaby się z ich dolegliwościami. A przecież również niektóre dzieci cierpią z powodu problemów z kręgosłupem. Gdy odczuwamy ból, koniecznie chcemy się go pozbyć. Szukamy więc pomocy u różnych ortopedów, rehabilitantów, masażystów, a nawet kręgarzy, stosujemy różne maści i zabiegi – byle tylko móc normalnie funkcjonować. Ale nie zawsze te tradycyjne metody wystarczają.

Ból pleców może mieć bardzo wiele różnych rodzajów i jest wywoływany przez wiele rozmaitych przyczyn. Najpoważniejsze problemy związane są ze schorzeniami kręgosłupa, które oprócz bólu mogą utrudniać chodzenie i codzienne funkcjonowanie. Części przypadków nie da się wyleczyć z pomocą medykamentów i fizykoterapii, a w zamian lekarze zalecają stosowanie specjalnych ortez na odpowiednie odcinki kręgosłupa (lędźwiowo-krzyżowy lub piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy), czyli po prostu gorsetów ortopedycznych.

Jednak wiele osób słysząc diagnozę (np. dyskopatia, choroba zwyrodnieniowa, osteoporoza, hiperkifoza czy skolioza) i wynikające z niej zalecenia lekarza obawia się tej metody leczenia. Na pierwszy rzut oka gorsety wydają się bowiem mało przyjemne i niezbyt wygodne, a przecież niektóre z nich obejmują praktycznie cały tułów. Jednak gorsety ortopedyczne, takie jak Spincare High od Qmed, są przecież przygotowywane z myślą o ich użytkownikach, muszą więc zapewniać najwyższy komfort ich noszenia. Zapewniany jest on przez elastyczne, rozciągliwe taśmy, miękkie wyściełanie oraz możliwość indywidualnego dopasowania do sylwetki pacjenta. Oczywiście, zawsze jest to jakaś ingerencja i dodatkowa warstwa, jednak po pewnym czasie można się do niej przyzwyczaić. Najważniejsze, by zastosowany gorset skutecznie pomógł na dokuczające nam dolegliwości.

gorsety ortopedyczne

gorset ortopedyczny Spincare High

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*