Qmed wspiera łódzki sport

W czasach rozwiniętego kapitalizmu i wszechogarniającej konkurencji rynkowej nie jest łatwo się wyróżnić z tłumu podobnych firm. Pijarowcy i marketingowcy dysponują rozmaitymi instrumentami i kanałami komunikacji, wśród których coraz większego znaczenia nabiera sponsoring. Przybiera on różne formy, zależnie od rodzaju dotowanych podmiotów lub wydarzeń. Do najczęściej spotykanych form sponsoringu zaliczyć należy wsparcie kultury oraz, przede wszystkim, sportu. To właśnie sponsoring sportowy rozwija się w najszybszym tempie, a jego wartość liczona jest dziś w miliardach złotych w samej tylko Polsce.

Od wielu lat pod marką Qmed aktywnie wspieramy polski sport, zarówno profesjonalny, jak i amatorski, wpisując się tym samym w trend sponsoringu sportowego. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować z kilkoma łódzkimi drużynami sportowymi z różnych dyscyplin, spośród których na pierwsze miejsce wysuwają się rugbiści Budowalnych. Dlaczego firma zajmująca się produkcją sprzętu ortopedycznego decyduje się inwestować w sport? Złośliwi mogliby powiedzieć, że wbrew wiekowemu powiedzeniu sport to nie tylko zdrowie, lecz również ryzyko kontuzji, a więc zachęcając do uprawiania sportu możemy docelowo przysparzać sobie klientów. Oczywiście, rzeczywistość wygląda zgoła odmiennie, wszak nie chodzi o sklep ze sprzętem ortotycznym, a producenta i dystrybutora tego rodzaju sprzętu.

budowlani sa łódź

Naturalnie, nie da się uciec od głównego założenia sponsoringu, czyli chęci promocji firmy, lub w naszym przypadku danej maki, poprzez sport. W tym wszystkim kluczowa jest spójność, stąd nasze główne hasło, a zarazem założenie: „Wprawiamy świat w ruch”. Sponsoring sportu profesjonalnego gwarantuje ponadto obopólną korzyść – sportowcy mogą korzystać z naszych stabilizatorów, które wspierają ich rehabilitację i powrót do pełnej sprawności, my zaś w zamian zyskujemy „testerów” naszych rozwiązań, których opinia jest dla nas niezwykle cenna przy udoskonalaniu naszych produktów. Z kolei wspieranie rozgrywek i zawodów amatorskich wpisuje się w działania z zakresu tzw. CSR, czyli społecznej odpowiedzialności, mając na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, głównie wśród lokalnej społeczności.

Ostatni z tych celów, najbardziej istotny z punktu widzenia społeczeństwa, również realizujemy od dłuższego czasu, a działania te tylko zostaną wzmożone w najbliższym czasie. W ostatnią sobotę wakacji, 29. sierpnia, w naszej rodzimej Łodzi odbędzie się V Bieg Fabrykanta, czyli 10-kilometrowa pętla, stanowiąca jednocześnie „lekcję historii Łodzi”. Marka Qmed po raz pierwszy będzie sponsorem nagród dla najlepszych biegaczy, ale przecież nie po raz pierwszy włączamy się w inicjatywę zachęcającą do biegania.

bieg fabrykanta 2015

Z kolei od września rusza XIX edycja kolejnej lokalnej inicjatywy, którą postanowiliśmy wesprzeć, a więc Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Wszak gdzie promować ten sport, jak nie w mieście, które posiada drugą pod względem pojemności kibiców halę widowiskowo-sportową w Polsce, Atlas Arenę (wyprzedzoną w zeszłym roku przez Tauron Arenę Kraków), na której regularnie odbywają się siatkarskie mecze najwyższego szczebla, w tym Ligi Światowej, Ligi Mistrzów (SKRA Bełchatów), a także tak szczęśliwych dla naszej kadry ubiegłorocznych Mistrzostw Świata?

Wszystkich mieszkańców Łodzi oraz przyjezdnych zapraszamy do udziału w Biegu Fabrykanta oraz w rozgrywkach ŁALS, a także do kibicowania zarówno uczestnikom obu zawodów, jak i rugbistom Budowlanych S.A. Zachęcamy również do podejmowania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej.

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*