Poznaliśmy Miss Polski na Wózku 2015!

W minioną sobotę, już po raz trzeci wybrana została najładniejsza Polka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Zwyciężczynią tegorocznej edycji plebiscytu, a zarazem szczęśliwą posiadaczką korony dla najpiękniejszej oraz tytułu Miss Polski na Wózku 2015 została Katarzyna Kozioł. 20-letnia mieszkanka Opola najbardziej z grona dwunastu finalistek przypadła do gustu jurorom. W nagrodę będzie mogła między innymi rozwijać swoją pasję, którą jest modeling, pod skrzydłami Butterfly Agency Models, prowadzonej przez głównego organizatora wyborów, Fundację Jedyna Taka, którą poprzez markę Meyra od lat z przyjemnością wspieramy.

Tegoroczna gala finałowa odbyła się w warszawskim Amfiteatrze Bemowo im. Michaela Jacksona. Sobotni lipcowy wieczór, mimo, że chłodniejszy niż można się było spodziewać, rozpalał zgromadzonych widzów mnogością atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Nie zawiodły oczywiście same kandydatki, które na galę trafiły niemal prosto z dziewięciodniowych warsztatów, na których przygotowywały się do punktu kulminacyjnego. Wartym podkreślenia jest fakt, że dla wszystkich dwunastu pań, które znalazły się w finale konkursu, najważniejszą była dobra zabawa, a nie wzajemna rywalizacja. I nic dziwnego, wszak wszystkie finalistki, dochodząc tak daleko, mogą się uważać za zwyciężczynie.

miss polski na wózku 2015, katarzyna kozioł

Miss Polski na Wózku 2015, Katarzyna Kozioł

Ale tą najpiękniejszą mogła zostać uznana tylko jedna z nich. Wybór jury padł na Katarzynę Kozioł, 20-letnią mieszkankę Opola, fankę modelingu i architektury, która na wózek inwalidzki trafiła po wypadku przed rokiem. Tym samym dołączyła ona w poczet zaszczytnego grona zdobywczyń tytułu Miss Polski na Wózku, jako następczyni Olgi Fijałkowskiej (Miss 2013) oraz Julii Torli (Miss 2014). Tytuł I Vice Miss przypadł w udziale Joannie Krzemieniewskiej, zaś na najniższym stopniu podium znalazła się Katarzyna Szot. Tradycyjnie przyznano również nagrody specjalne, z których niemal wszystkie powędrowały w ręce wspomnianego tria: Miss Publiczności została Katarzyna Kozioł, Miss Foto – Joanna Krzemieniewska, zaś Miss Popularności – Katarzyna Szot. Tytuł komplementarny Miss Mediów Integracji zdobyła z kolei Julita Kuczkowska.

przekazanie korony miss polski na wózku

Symboliczne przekazanie korony dla najpiękniejszej przez jej dotychczasową posiadaczkę, Julię Torlę

Miłe wyróżnienie przypadło również w udziale organizatorowi, Fundacji Jedyna Taka, która w uznaniu za dotychczas podejmowane działania na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała wsparcie finansowe od polskiego oddziału firmy Samsung. My również mieliśmy prezent dla naszego partnera, którym stał się pierwszy egzemplarz naszej dostawki do wózka CURSUM. Teraz mamy, będące podopiecznymi Fundacji, będą mogły testować ją w najróżniejszych warunkach, a także doświadczyć na własnym przykładzie, jak wielkim ułatwieniem jest możliwość transportu niemowlęcia w foteliku przymocowanym do wózka inwalidzkiego. My z kolei liczymy na kolejne opinie i sugestie, co jeszcze wymagałoby ewentualnej poprawy zanim dostawka trafi do seryjnej produkcji.

cursum meyra mdh

Pierwszy egzemplarz dostawki do wózka inwalidzkiego Cursum, podarowany przez nas Fundacji Jedyna Taka

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2015 po raz kolejny okazała się dużym sukcesem, o czym świadczą choćby wypełnione po brzegi trybuny oraz ogromne zainteresowanie ze strony mediów. Serdecznie gratulujemy głównemu organizatorowi całego plebiscytu, Fundacji Jedyna Taka, a także współorganizatorom wielkiego finału, czyli Bemowskiemu Centrum Kultury Art.Bem, Stołecznej Estradzie oraz Miastu Stołecznemu Warszawa. Dzięki zaangażowaniu i kooperacji wszystkich stron udało się zorganizować wydarzenie na światowym poziomie. Przypomnijmy, że uroczystość poprowadził Conrado Moreno, a uświetnili ją swoimi występami duet Donatan i Cleo, Artur Chamski, Marek Kaliszuk, a także grupa taneczna Trans.

Ci, którzy nie mogli tego dnia dotrzeć do Amfiteatru, mieli możliwość śledzenia wydarzeń za pośrednictwem internetu. My znaleźliśmy się w gronie szczęśliwców, którym dane było wziąć udział w tej niezwykłej gali. I już nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji!

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*