Nowoczesne ortezy w ofercie mdh

W bieżącym miesiącu poszerzyliśmy naszą ofertę o trzy rodzaje ortez kończyn dolnych. W naszych zasobach pojawiły się dwie wersje modelu GEN 2 WALKER (ortezy stopowo-goleniowej), standardowa oraz krótka, a także HYBRID NIGHT SPLINT (orteza na opadająca stopę). Uwagę zwraca nie tylko ich nowoczesny design, lecz przede wszystkim wykonanie zgodne z najnowszymi trendami w branży zaopatrzenia ortotycznego, umożliwiające szybszy powrót do pełnej sprawności po różnego rodzaju urazach.

Orteza GEN 2 to kolejny w naszej ofercie Walker, a więc but ortopedyczny, spełniający funkcję stabilizatora jednocześnie stopy i goleni. Warto podkreślić, że jest to but pneumatyczny, który dzięki regulacji poziomu napompowania komór powietrznych zapewnia optymalny komfort użytkowania. Jego rama wykonana została z włókna szklanego, wzmocnionego dodatkowo nylonem, który jest również głównym budulcem otwartych komór. Te zaś rozmieszczone są w wykonanej z pianki wkładce. GEN 2 WALKER jest z kolei wolna od mogącego wywoływać reakcję alergiczną lateksu.

Orteza GEN 2 WALKER długa

Orteza GEN 2 WALKER długa

Orteza posiada przy tym unikalną podeszwę, która dzięki zachowaniu naturalnego ruchu stopy gwarantuje stabilizację na każdej powierzchni. Walkery mają uniwersalne zastosowanie, wymiennie na prawą i lewą kończynę. Oba modele różnią się wysokością, a co za tym idzie również możliwością zastosowania przy konkretnych uszkodzeniach. O ile wersja krótka posłuży w przypadku urazów tkanek miękkich oraz doleczania stabilnych złamań w okolicy stawu skokowego i stopy, a także przy skręceniach stawu skokowego II i III stopnia, o tyle orteza standardowej wysokości pomoże również na urazy tkanek wokół goleni.

Orteza GEN 2 WALKER krótka

Orteza GEN 2 WALKER krótka

Z kolei orteza HYBRID NIGHT SPLINT stosowana jest w przypadku dolegliwości zwanej opadającą stopą, która może być spowodowana porażeniem mięśni lub uszkodzeniem nerwów. Jednym z głównych elementów zwalczania tego problemu jest właśnie stosowanie specjalnie skonstruowanej ortezy. Rama stabilizatora HYBRID wykonana została z polipropylenu, a wkładka, podobnie jak w przypadku GEN 2, z pianki o otwartych komorach ze szczotkowanego nylonu. Podobieństwem obu typów ortez jest również brak lateksu, a także uniwersalne zastosowanie na obie kończyny.

Wsparcie uszkodzonej nogi oraz komfort użytkowania ortezy HYBRID zapewnia unikalny system doboru kąta zgięcia wraz z pasami dociągowymi. Orteza na stopę opadającą stosowana jest w takich przypadkach, jak: zapalenia rozcięgna podeszwowego, porażenia nerwu strzałkowego czy stany pooperacyjne prostowników goleni i stopy.

Orteza HYBRID NIGHT SPLIT

Orteza HYBRID NIGHT SPLIT

Zastosowane w najnowszych ortezach materiały i technologie zapewniają ich lekkość oraz komfort użytkowania, a przy tym ich nowoczesny design i kolorystyka (czarno-niebieska) czynią je jednymi z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku.

Pozdrawiamy

1 komentarz

  1. czy z jaśniejszych kolorów macie jakieś w ofercie? poważne skręcenie nogi i poand 30-stopniowe upały to mało ciekawy zbieg okoliczności (chyba tak czy inaczej, będzie gorąco w nogę – ale lepsze to niz gips).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*