Wózek PLIKO – komfort i wygoda dla Twojego dziecka

Każdy rodzic na pierwszym miejscu stawia dobro swojego dziecka i zawsze chce dla niego jak najlepiej. Najlepszym przykładem są rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy muszą wspierać się dodatkowo odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym, który pomaga ich pociechom w codziennym funkcjonowaniu.

Wspomniany sprzęt nie jest oczywiście sprawą kluczową, jednak bez niego życie dzieci chorych i niepełnosprawnych byłoby mocno utrudnione, byłyby one pozbawione wielu możliwości, które dają im między innymi wózki inwalidzkie dla dzieci. Odetchnięcie świeżym powietrzem, realizacja pasji (np. taniec, sport), kontakt z rówieśnikami – to tylko namiastka tego, co umożliwia dzieciom specjalny pojazd na dwóch kółkach. Nic więc dziwnego, że tak istotną sprawą dla rodziców jest wybór odpowiedniego sprzętu, dopasowanego w możliwie największym stopniu do potrzeb ich pociech.

W naszej ofercie znajduje się kilka modeli wózków inwalidzkich przeznaczonych dla dzieci, jednak dziś chcemy zwrócić szczególną uwagę na jeden z nich PLIKO, włoskiego producenta Fumagalli, którego jesteśmy dystrybutorem. Co wyróżnia go spośród konkurencyjnych modeli? Jest to wózek inwalidzki specjalny, o unikatowym systemie składania jedną ręką, dzięki czemu jest bardzo wygodny dla zabieganych rodziców. Jest on przeznaczony dla mniejszych dzieci, których waga nie przekracza 25 kg. Większość funkcjonalnych elementów, wykorzystanych w konstrukcji wózka posiada opcję regulacji, co umożliwia indywidualne dopasowanie go dla potrzeb każdego użytkownika.

wózek PLIKOWózek charakteryzuje również bardzo niska jak na tę kategorię waga własna, wynosząca 10 kg. Zapewniają ją materiały, z których został wykonany, w tym przede wszystkim składana rama aluminiowa. Siedzisko i oparcie, które wykonane zostały z miękkiej i komfortowej tkaniny, można regulować na kilku poziomach – oparcie można przestawiać skokowo, od pozycji siedzącej do leżącej, zaś regulacja siedziska dotyczy jego głębokości, szerokości oraz siły napięcia. Producent zadbał o komfort dziecka w najmniejszych detalach, zapewniając możliwość regulacji wysokości zagłówka, a także długości i kąta zgięcia podnóżków.

wózek PLIKORodziców ucieszy z pewnością fakt, że zastosowana tkanina jest łatwa w utrzymaniu czystości. Podobnie zresztą, jak możliwość regulacji rączek dla prowadzącego wózek. Niezwykle istotny element wózka PLIKO stanowią pięciopunktowe szelki, dzięki którym możliwe jest doskonałe ustabilizowanie pozycji dziecka. To one sprawiają, że rodzic może spokojnie spacerować z pociechą, bez obaw o jej bezpieczeństwo. Wózek jest wyposażony w zestaw podwójnych kół przednich i tylnych, z których pierwsze mają możliwość blokady do jazdy wyłącznie na wprost, zaś drugie posiadają niezależne hamulce. Ułatwieniem dla rodziców jest również specjalna rączka do transportowania wózka w postaci złożonej.

wózek PLIKOWśród wielu modeli wózków inwalidzkich dla dzieci PLIKO jest z pewnością tym, na który szczególnie warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim dlatego, że gwarantuje on dzieciom pełen komfort użytkowania, a przy tym jest rozwiązaniem przyjaznym dla ich rodziców. Dodatkową zaletą jest miły dla oka design, wspierany przez uniwersalne zestawienia kolorystyczne: pomarańczowo-szare oraz niebiesko-szare. Wózek PLIKO rekomendujemy z pełną odpowiedzialnością.

wózek PLIKO kolor tapicerkiWięcej informacji na temat wózka PLIKO znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy

1 komentarz

  1. Dzień dobry. Interesują wózek Pliko dzieci.
    Jaka jest cena? Jak mogę kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*