Kolejna nowość od Qmedu – orteza stawu kolanowego Follow

Z nieskrywaną przyjemnością prezentujemy Państwu najnowsze dziecko naszego działu badawczo-rozwojowego, a więc ortezę stawu kolanowego z regulacją zakresu ruchomości FOLLOW. Jest to kolejny po otwartej ortezie S-MOVE produkt marki Qmed, przeznaczony do wsparcia specjalistycznego leczenia stawu kolanowego. Rewolucyjną wręcz zaletą najnowszej ortezy jest trójstopniowa możliwość regulacji zarówno kąta zgięcia, jak i wyprostu nogi w kolanie.

Orteza stawu kolanowego Follow zapewnia jego efektywną stabilizację, zabezpieczając zwłaszcza jego więzadła po różnego rodzaju urazach i zabiegach chirurgicznych, a także przy powrocie do aktywności ruchowej. Znajduje ona zastosowanie przy niestabilnościach kolana różnego pochodzenia. Szczególnie warta podkreślenia jest jej funkcjonalność w przypadku uszkodzeń oraz stanach po rekonstrukcji więzadeł w kolanie (ACL, PCL, MCL, LCL).

Do najważniejszych elementów, składających się na ortezę Follow należą:

  • lekka, anatomicznie wyprofilowana, wytrzymała rama aluminiowa;
  • opatentowane, czteroosiowe zegary, które odzwierciedlają fizjologiczny ruch stawu oraz umożliwiają regulację zakresu zgięcia i wyprostu, jak również całkowite unieruchomienie kolana.

Dzięki zegarom możliwe jest ograniczenie zakresu kątowego ruchu zgięcia w pozycji 45°, 60° i 90°, a także wyprostu na poziomie 10°, 20° i 30°, w zależności od zaleceń lekarza specjalisty dla danego przypadku.

Stabilizację wspomaga czteropunktowy system podparcia, oparty na taśmach z ruchomymi pasami, dzięki którym możliwe jest właściwe umiejscowienie ortezy. Idealne dopasowanie ortezy do obrysu stawu oraz komfort użytkowania umożliwiają przepuszczające powietrze podkładki kłykciowe – do wyboru 2, 4 lub 7 mm – które montowane są pod zegarem. Aby maksymalnie zapobiegać podrażnieniom skóry i otarciom, stosowane są podkładki z delikatnego materiału. Każdy zestaw wyposażony jest w wymienne elementy wyściółki.

Orteza Follow wykonana jest z materiałów odpornych na rdzewienie, a także na takie substancje, jak: woda, chlor czy sól. Jest ona również pozbawiona negatywnego wpływu niskiej temperatury. Orteza nie powinna być stosowana w stanach wymagających całkowitego unieruchomienia stawu kolanowego, a także wówczas, gdy w obrębie jej działania występują trudno gojące się rany bądź zmiany skórne. Orteza dostępna jest w wersjach na obie kończyny dolne, zarówno prawą jak i lewą.

orteza stawu kolanowego z regulacją zakresu ruchomości FOLLOW

Orteza stawu kolanowego z regulacją zakresu ruchomości FOLLOW

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*