Dostawka do wózka inwalidzkiego CURSUM

Już tylko godziny dzielą nas od wernisażu wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”, zorganizowanej w ramach projektu Jedyna Taka Mama przez Fundację Jedyna Taka. Zapraszamy do Warszawy, do Parku im. gen. Sowińskiego w najbliższą sobotę, w godzinach 12.00-18.00. W trakcie wernisażu swoją premierę będzie miał wyjątkowy produkt, nasze „najmłodsze dziecko” – dostawka do wózka Cursum. Idealnie wpisuje się ona w naszą strategię, zgodnie z którą staramy się sukcesywnie rozwijać nasze portfolio, tworząc nowe produkty, które mają jeszcze bardziej ułatwić codzienne życie naszych odbiorców.

dostawka do wózka

Projekt dostawki do wózka inwalidzkiego

Do rozpoczęcia nowego projektu, który został roboczo nazwany „dostawką” zainspirowała nas Fundacja Jedyna Taka, z którą współpracujemy od kilku lat. Fundacja właśnie pokazała nam jak bardzo brakuje takiego wózka na rynku oraz jak bardzo istotne jest promowanie macierzyństwa wśród osób niepełnosprawnych, co zresztą aktywnie robią na co dzień m.in. przez realizację programu „Jedyna Taka Mama”. Za ich namową skontaktowaliśmy się z absolwentką Instytutu Designu na szwedzkim Uniwersytecie w Ume?, Cindy Sjöblom, która opracowała podobny projekt na swoją pracę dyplomową.

Wspólnymi siłami przygotowaliśmy projekt naszej dostawki do wózka. Aby w pełni zadbać o użyteczność CURSUM, przeprowadzony został szereg konsultacji z osobami na wózkach, które podczas testowania dostawki sugerowały zmiany niezbędne, aby osiągnąć pełną funkcjonalność produktu. Po takich spotkaniach, nasi konstruktorzy starali się ulepszać prototyp, aby zapewnić jak największą użyteczność i łatwość obsługi urządzenia. Tuż przed prezentacją finalnego prototypu, możemy wspólnie stwierdzić, że dostawka spełnia nasze pierwotne założenia:

– jest mocowana do wózka w łatwy, a zarazem stabilny sposób,

– posiada regulacje niezbędne do zajęcia się dzieckiem podczas spaceru, które są dostosowane do użytku również przez osoby z tetraplegią,

– jest kompatybilna z większością fotelików samochodowych obecnych na rynku, dzięki czemu rodzice nie muszą ponosić dodatkowego kosztu,

-uchwyty posiadają możliwość doczepienia do różnych wózków inwalidzkich, a co za tym idzie dostawka może być używana z ich różnymi rodzajami,

– złożenie i rozłożenie dostawki jest bardzo proste, a jej rozmiary po złożeniu są bardzo małe, co pozwala na bezproblemowe transportowanie CURSUM,

– dostawka posiada rozkładane koła tylne, dzięki czemu na krótkich odcinkach można ją zastosować jako zwykły wózek dziecięcy.

Rodzicielstwo w pierwszych etapach życia dziecka może być bardzo trudne. Kiedy doda się do tego wszelkie bariery architektoniczne i społeczne, które musi pokonywać na co dzień osoba na wózku, trudności jest więcej i więcej. Koncepcja dostawki CURSUM ma uczynić życie choćby trochę łatwiejszym. Koła skrętne, zakres niezbędnych regulacji, dbałość o komfort i bezpieczeństwo dają rodzicom dodatkową pewność i odrobinę niezależności.

MDH CURSUM dostawka do wózka

Prototyp dostawki do wózka inwalidzkiego CURSUM

Informacje dodatkowe (aspekty techniczne):

  1. Uchwyty dostawki mocowane są na stałe do wózka (na cztery śruby).
  2. Dostawka mocowana jest do wózka na zatrzaski, pozwalające na jej szybkie zaczepienie i odpięcie.
  3. Dostawka wyposażona jest w hamulec postojowy i system składania kół tylnych. Po podpięciu dostawki do wózka należy zwolnić hamulec. Jednocześnie należy pociągnąć linkę zwalniającą blokadę kół i pociągnąć za uchwyt składania kół, ciągnąc do momentu zablokowania mechanizmu.
  4. Dodatkowo istnieje możliwość kątowego regulowania położenia fotelika. Zmiana położenia kątowego odbywa się poprzez zwolnienie mechanizmu blokowania, znajdującego się pod fotelikiem i przesunięcie fotelika w żądaną pozycję. Zwolnienie blokady spowoduje, że podczas dalszego ruchu blokada zapnie się sama.
  5. Dostawka wyposażona jest w zdejmowane koła przednie.
  6. Istnieje możliwość złożenia dostawki do transportu.
  7. Istnieje możliwość podpinania różnych modeli fotelików.
  8. Na przystawce mocowane są foteliki samochodowe.
  9. Dostawka jest zwrotna, można unieść koła przednie.
  10. Istnieje możliwość przymocowania fotelika przodem do kierunku jazdy.

MDH dostawka CURSUM

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*