Marka Össur – lider nowoczesnych technologii w ortopedii

Obciążenia treningowe i startowe często balansują na granicy obciążeń fizjologicznych. Czasem mały błąd czy niedopatrzenie może być przyczyną poważnych konsekwencji – różnego rodzaju kontuzji, od drobnych dysfunkcji po urazy czasowo lub trwale ograniczające możliwości ruchowe. Problem urazów i przeciążeń dotyczy nie tylko sportowców wyczynowych, ale wszystkich osób uprawiających rozmaite dyscypliny sportowe. Tym bardziej, że coraz częściej nasza aktywność sportowa ma charakter sezonowych zrywów, do których nasze ciała nie są przygotowane we właściwy sposób. Dlatego coraz większą wagę przywiązuje się do profilaktyki urazów pierwotnych i wtórnych.

W ostatnim czasie obserwujemy przede wszystkim rozwój technologii ortotycznych, mogących stanowić dodatkowe wsparcie, a w przypadku sportu wyczynowego niejednokrotnie konieczne zabezpieczenie. Jedną z przodujących w dziedzinie ortotyki firm jest Össur, z innowacyjną ortezą stawu kolanowego CTI. Zastosowanie ramy z włókna węglowego oraz tytanowego zamka nadaje jej niezwykłą wytrzymałość, a jednocześnie zapewnia niską wagę, dzięki czemu może być stosowana zarówno w wypadku sportów ekstremalnych, jak i precyzyjnych. Z kolei druga gałąź działalności firmy Össur – protetyka, umożliwiła rozwiązanie poważnego problemu z dopasowaniem ortezy do budowy pacjenta dzięki wyposażeniu jej w miękką podramę wykonaną z opatentowanego silikonu protetycznego.

Dla bardziej wymagających pacjentów firma Össur przygotowała specjalną ofertę ortez robionych na miarę – według indywidualnej karty pomiarowej, stworzonej zgodnie ze specyfiką aktywności, którą preferuje pacjent oraz wyposażanych dodatkowo w elementy ochronne dopasowane do konkretnej dyscypliny sportu. Nie wszyscy jednak potrzebują tak zaawansowanych technologicznie i konstrukcyjnie rozwiązań czasem w przypadku przeciążeń czy nieznacznych niestabilności wystarczy prawidłowa kompresja, zabezpieczenie przed nieprawidłowym ruchem, odciążenie narażonych struktur. Z myślą o takich przypadkach została stworzona nowa linia ortez – Rebound, których design i estetyka wykonania sprawiają, że przy zachowaniu właściwości terapeutycznych, stanowią one przyjemne uzupełnienie stroju sportowego.

Po więcej informacji na temat ortez firmy Össur Polska zapraszamy na naszą stronę internetową!

Pozdrawiamy

 

ossur polska

Stabilizator kolana firmy Ossur z linii Rebound

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*