Zapraszamy na wernisaż wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, jakie święto obchodzimy w dzisiejszym dniu, 26. maja. To oczywiście Dzień Matki, a więc uroczystość każdej rodzicielki, kiedy to w szczególny sposób możemy podziękować naszym mamom za dar życia i wychowania oraz wszystko, co od nich otrzymaliśmy. Naturalnie, nasza wdzięczność nie powinna ograniczać się wyłącznie do tego jednego dnia, a matczyną miłość powinniśmy odwzajemniać przez cały czas. Jak ważna jest osoba matki we wszystkich kulturach obrazuje fakt, że Dzień Matki, choć w różnych terminach, obchodzony jest na całym świecie. W tym roku wraz z fundacją Jedyna Taka chcemy podkreślić unikalny charakter tego święta, organizując z jego okazji wystawę zatytułowaną „Jaka? Jedyna Taka!”.

W ramach projektu Jedyna Taka Mama zrealizowana została sesja zdjęciowa mam (zarówno tych z niepełnosprawnością, jak i w pełni sprawnych) z ich dziećmi, której efekty będziemy mogli oglądać od końca maja. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 30. maja 2015 roku w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli, między godzinami 12 a 18. Podczas tego wydarzenia zaprezentowana zostanie przygotowana przez nas dostawka CURSUM do wózka inwalidzkiego, która stanowi jedną z głównych osi naszej współpracy z Fundacją. Przypomnijmy, że dostawka ma na celu ułatwienie transportu niemowlaka przez osobę poruszającą się na wózku.

sesja jaka jedyna taka

Zdjęcia z sesji „Jaka? Jedyna Taka!” w ramach projektu Jedyna Taka Mama

Jak można było dostrzec na naszym facebook’owym profilu, wspomniana sesja zdjęciowa została zrealizowana 21 marca. Pełnosprawne i poruszające się na wózkach inwalidzkich mamy, wraz ze swoimi pociechami, wszyscy w kolorowych koszulkach z napisami „Jedyna Taka Mama”, „Jedyna Taka Córka” lub „Jedyny Taki Syn”, z szerokimi uśmiechami na twarzach. Czy można sobie wyobrazić przyjemniejszy widok dla ludzkiego oka? Jednocześnie sesja stanowiła idealną okazję dla nas do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie wspomnianej już dostawki do wózka, aby przygotowany przez nas produkt mógł zostać wykorzystany przez możliwie najszerszą grupę zainteresowanych.

W kolejnych tygodniach wystawa odwiedzi również inne spośród największych polskich miast, by dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, a tym samym pomóc realizować główne cele Fundacji i projektu poświęconego mamom. Najogólniej mówiąc, chodzi o przełamywanie barier dotyczących osób niepełnosprawnych, a także promocję macierzyństwa wśród tych osób. Wraz z Fundacją Jedyna Taka, warszawską wystawę organizuje Burmistrz Dzielnicy Warszawy Wola, Pan Krzysztof Strzałkowski. Została ona również objęta honorowym patronatem Marszałka województwa mazowieckiego, Pana Adama Struzika oraz Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka. My zaś wspieramy projekt jako MDH, zaś samą Fundację pod marką Meyra.

baner wystawa jaka jedyna taka

Baner zapraszający na wernisaż wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim mamom, zarówno tym poruszającym się o własnych siłach, jak i przy pomocy kul lub czterech kółek, składamy najserdeczniejsze życzenia i szczególnie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Pamiętajcie, że każda z was jest Jedyna Taka!

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*