Wybory Miss Polski na Wózku po raz trzeci!

W ostatnim czasie rozpisywaliśmy się o Fundacji Jedyna Taka oraz o organizowanych przez nią projektach, mających na celu zmianę wizerunku osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wśród tych przedsięwzięć kluczowe miejsce zajmuje konkurs na najpiękniejszą Polkę na wózku. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja w ramach trzeciej edycji wyborów Miss Polski na Wózku 2015. Zainteresowane panie mają miesiąc czasu na nadsyłanie zgłoszeń. Tegoroczna gala finałowa odbędzie się 25. lipca.

Pierwszy etap rekrutacji trwa od 2. kwietnia do 2. maja, a więc równy miesiąc. Aby wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu należy w tym czasie pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie organizatora, a następnie przesłać wypełniony dokument na adres e-mail: rekrutacja@jedyna-taka.pl. Zgłosić może się każda kobieta, poruszająca się na wózku inwalidzkim.

Wszystkie kandydatury, które napłyną do organizatora w wyznaczonym terminie, zostaną następnie poddane ocenie przez internautów. Wybór finałowej dziesiątki odbędzie się za pośrednictwem głosowania SMS-owego. Grono finalistek zostanie powiększone o dwie dziewczyny z dalszych miejsc, które otrzymają dzikie karty z rąk specjalnie powołanej komisji. W ten sposób grono pretendentek do tytułu Miss Polski na Wózku 2015 zostanie zawężone do dwunastu pięknych pań.

Następnie finałowa dwunastka weźmie udział w dziewięciodniowych warsztatach, by odpowiednio przygotować się do lipcowej gali. W ich trakcie każdej z dziewczyn zostanie wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa, będą one również m.in. ćwiczyć choreografię czy brać udział w spotkaniach z coachem.

Całość zwieńczy wielki finał, który odbędzie się w ostatnią sobotę lipca w Warszawie. To właśnie wtedy przekonamy się, która z pań zastąpi na tronie najpiękniejszej zwyciężczynię z 2014 roku, Julię Torlę. Oprócz głównego trofeum zostaną również przyznane tytuły I i II Wicemiss, Miss Foto, Miss Publiczności oraz Miss Popularności, którą zostanie finalistka z największą ilością głosów SMS-owych.

Warto podkreślić, że są to wybory Miss, których celem jest wybranie najpiękniejszej kobiety poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wszystkie działania skupiają się na pięknej twarzy, ze zrozumieniem, że niepełnosprawność może być związana z deformacjami sylwetki. Wybory mają przypomnieć przede wszystkim o tym, że kobieta na wózku to też kobieta, która jest piękną jeśli jest zadbana.

Współorganizatorem wydarzenia jest urząd miejski miasta stołecznego Warszawa, a jego partnerami firmy Qucikie, Dobry Projekt, Windpoldźwig oraz Meyra, za której pośrednictwem mdh tradycyjnie wspiera wybory najpiękniejszej kobiety na wózku. Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkie panie, poruszające się przy pomocy wózków inwalidzkich!

Pozdrawiamy!

miss polski na wózku 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*