Gorset ortopedyczny jako wsparcie dla bolących pleców

Jedne z poważniejszych problemów zdrowotnych układu ruchu współczesnych społeczeństw dotyczą pleców. Najczęściej występują zmiany w krążku i stawach międzywyrostkowych, ale mogą się one umiejscawiać również w więzadłach, przyczepach mięśniowych i mieć swoje źródło w zmianach około kręgosłupowych. Na dolegliwości tej części ciała uskarża się przynajmniej połowa ludzkości. Eksperci jednak domniemywają, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ze swoich problemów z kręgosłupem, wskutek czego faktyczna liczba chorych znacznie przekracza tą z oficjalnych szacunków. W części przypadków wystarczy odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja i seria masaży, czasami jednak niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, w tym gorsetu lub kołnierza.

Gorset ortopedyczny jest rodzajem ortezy, oddziałującej na odcinek lędźwiowo-krzyżowo-piersiowy kręgosłupa. Jest to aparat, który służy unieruchomieniu i odciążeniu kręgosłupa, a w konsekwencji także jego korekcji. Przydaje się w leczeniu zachowawczym większości schorzeń kręgosłupa, w tym skoliozy, osteoporozy, hiperkifozy czy też różnego rodzaju dyskopatii oraz wad postawy. Gorsety ortopedyczne znajdują również zastosowanie do celów stabilizacji po zabiegach operacyjnych.

Odrębnym rodzajem są gorsety typu Jewetta, które mają za zadanie stabilizację odcinka piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego w stanach ostrych, przewlekłych i nieoperacyjnych, jak również po skomplikowanych operacjach, w tym neurochirurgicznych, neuroortopedycznych oraz onkologicznych.

Większość ortez piersiowo-lędźwiowo-krzyżowych jest wykonana z elastycznych, rozciągliwych taśm. Natomiast specyficzną cechą gorsetów Jewetta jest również ich budulec – są one wykonane z miękko wyściełanych elementów aluminiowych, zapewniających ich lekkość, a jednocześnie komfort użytkowania.

Orteza piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa Spincare High

Orteza piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa Spincare High

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*