Razem na rzecz osób niepełnosprawnych

Wspomnieliśmy już o naszym zaangażowaniu we współpracę z fundacjami, w tym z Fundacją Jedyna Taka, o której dziś chcielibyśmy napisać kilka słów więcej. Jej istnieniu przyświeca bowiem fantastyczna idea, która zdecydowanie zasługuje na szerokie propagowanie. W miarę naszych możliwości przyczyniamy się do tego poprzez coraz szerszą współpracę z Fundacją.

Fundacja Jedyna Taka została założona przez dwie niepełnosprawne kobiety i matki. Ich głównym celem stało się zwracanie uwagi na problemy osób takich jak one – poruszających się na wózkach inwalidzkich mam. Za główny cel statutowy Fundacja przyjęła ich promowanie oraz zmianę wizerunku nie tylko na arenie krajowej, lecz również w ujęciu międzynarodowym. Za inny z celów przyjęto aktywizację społeczną niepełnosprawnych pań, w czym pomagać ma przygotowanie szerokiej oferty kulturalnej, edukacyjnej czy sportowej.

Pierwszym i zarazem flagowym projektem Fundacji są wybory Miss Polski na wózkach inwalidzkich, które w tym roku odbędą się już po raz trzeci. Wydarzenie to oddziałuje w dwie strony – przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w oczach szerokiej publiczności, budując jednocześnie poczucie własnej wartości u samych uczestniczek poprzez ukazanie, że mimo uszczerbku na zdrowiu pozostają one pięknymi kobietami, nie będącymi w żadnym stopniu gorszymi od pełnosprawnych odpowiedniczek. Podobne założenia przyświecają drugiemu projektowi Fundacji, którym jest Butterfly Agency Models, czyli założona w ubiegłym roku integracyjna agencja modelek.

miss polski na wózkach 2014 Julia Torla

Miss Polski na wózkach 2014, Julia Torla

Kolejnym z kluczowych projektów jest Jedyna Taka Mama, czyli program promowania rodzicielstwa wśród niepełnosprawnych rodziców. W jego ramach przyszłym i obecnym mamom, poruszającym się na wózkach inwalidzkich (lecz również pełnosprawnym) oferowane są konsultacje i spotkania ze specjalistami, a także badania, spotkania edukacyjne oraz możliwość wymiany doświadczeń. Jednocześnie Fundacja stawia sobie za cel dbanie o przystępność gabinetów lekarskich oraz ginekologicznych dla pacjentek z niepełnosprawnościami oraz prowadzenie innych działań, mających na celu wsparcie kobiet na wózkach, które już mają dzieci, są w ciąży lub też w najbliższym czasie zamierzają w nią zajść.

Na czym polega nasza współpraca z Fundacją Jedyna Taka? Począwszy od wsparcia wyborów Miss Polski na wózkach (jako oficjalny partner, pod marką Meyra), poprzez wspólne przygotowywanie projektu dostawki do wózka inwalidzkiego w ramach programu Jedyna Taka Mama (dostawka ma być doczepiana do wózka inwalidzkiego, tak, żeby niepełnosprawny opiekun mógł wyjść na spacer ze swoim malutkim dzieckiem), po wspólny bieg w majowej imprezie Wings for Life (organizowany w wielu miejscach na całym świecie przez międzynarodową organizację o tej samej nazwie, wspierającą badania nad rdzeniem kręgowym). Jest to więc kooperacja daleko wykraczająca poza zwykłe wsparcie finansowe, dlatego z dumą możemy nazywać się partnerem Fundacji, a także (a może przede wszystkim) wielkimi fanami wszelkich jej działań.

dostawka do wózka

Projekt dostawki do wózka inwalidzkiego

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami na temat działalności Fundacji pod adresem: http://jedyna-taka.pl. Przypominamy również o możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz Fundacji.

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*