Żeby ruch był zdrowiem

Po wakacyjnych podróżach, wypoczynku i czasie rozprężenia jesień jest okresem powrotu do codziennych, planowych zajęć, obowiązków. Często we wrześniu na nowo układamy harmonogram działań na nadchodzące miesiące. To doskonały moment, aby w tym nowo budowanym planie uwzględnić regularną aktywność fizyczną. Należy pamiętać tylko aby formę ruchu dostosować do swoich możliwości fizycznych oraz poziomu sprawności. W przeciwnym razie zamiast poprawić nasze zdrowie i samopoczucie możemy w prosty sposób doprowadzić do przeciążenia naszego organizmu, dyskomfortu czy wręcz dolegliwości bólowych.

Niezależnie od tego, jaki poziom i rodzaj zajęć wybierzemy, bardzo istotne jest, aby szczególnie dbać o prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, gdyż nawet najprostsze ruchy wykonywane niewłaściwie a powtarzane wielokrotnie, mogą być po prostu szkodliwe. Trzeba wziąć również pod uwagę, że najbardziej podatne na przeciążenia lub uszkodzenia są stawy wcześniej poddane urazom lub zabiegom operacyjnym. Warto pamiętać o profilaktyce i odpowiednim przygotowaniu się do ćwiczeń, a także o przeprowadzeniu rozgrzewki, by właściwie przygotować mięśnie do wysiłku.

Doskonałym sposobem zabezpieczenia najłatwiej ulegających przeciążeniom i najbardziej podatnych na urazy stawów są elastyczne stabilizatory – ortezy. Odpowiedni rodzaj zastosowanej w nich dzianiny sprawia, że są komfortowe w użytkowaniu – nawet przy dużej intensywności wysiłku skóra pod nimi pozostaje sucha, ponieważ odprowadzają wilgoć, co zapobiega podrażnieniom czy otarciom. Odpowiedni profil i konstrukcja ortezy poprzez odciążenie stanowi ochronę dla danego stawu (np. skokowego czy kolanowego), sprawiając że możemy ćwiczyć intensywniej, bez obawy o ból czy uraz. Zastosowanie odpowiedniego ucisku wspomaga działanie układu więzadłowego stawu, a tym samym jego sprawności. Dostępne dziś stabilizatory są projektowane przez designerów i wykonywane zgodnie z najnowszymi trendami, są więc nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne, mogą zatem stanowić uzupełnienie stroju sportowego.

Pozdrawiamy

orteza stawu skokowego

Orteza stawu skokowego umacnia i stabilizuje okolice kostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*