Rodzaje ortez stawu barkowego

Ortezy stawu barkowego cechują się szerokim zastosowaniem. Sięga się po nie w przypadku rehabilitacji pooperacyjnej, w celu wyleczenia kontuzji sportowej lub gdy w obrębie stawu pojawiło się zwyrodnienie. W sklepie medycznym Qmed oferujemy szeroki wybór stabilizatorów barkowych które sprawdzą się w różnorodnych przypadkach. Oto krótki przegląd oferty.

Aparat odwodzący kończynę górną QSM00020

To rodzaj ortezy, który polecany jest do zastosowania w różnych sytuacjach. Nadaje się do stabilizacji kończyny górnej w przypadku skręcenia lub zwichnięcia. Doskonale sprawdzi się również po operacjach, szczególnie takich zabiegach jak rekonstrukcja stożka rotatorów. Aparat odwodzący kończynę górną polecany jest również osobom cierpiącym na zmiany zwyrodnieniowe stawu.

Zaletą produktu jest wytrzymałe i praktyczne wykonanie. Do jego stworzenia użyto trwałej dzianiny poliamidowej laminowanej pianką poliuretanową. Wyrób wyposażono w funkcjonalny system klinów, które pozwalają na unieruchomienie ramienia pod różnymi kątami odwiedzenia. Orteza jest łatwa w założeniu i posiada praktyczne regulacje pozwalające na jej idealne dostosowanie do pacjenta. W ofercie znajduje się wybór aparatu odwodzącego kończynę górną od S do XL.

Aparat odwodzący kończynę górną DRQJ0A

To kolejna propozycja od marki Qmed. Stanowi specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny stosowany po takich uszkodzeniach jak zwichnięcie barku, uszkodzenie stożka rotatorów, artroskopia stawu ramiennego, podgłówkowe złamanie kości ramiennej, a także po zabiegach chirurgicznych w obrębie stawu barkowego oraz po endoprotezoplastyce barku.

Produkt posiada stalową konstrukcję pozwalającą na odwiedzenie całego ramienia w wybranym ułożeniu. Rama jest lekka i wytrzymała, co gwarantuje 100% komfortu użytkowania. Do tego pokryto ją miękką wyściółką, która zabezpieczy skórę przed otarciami. Aparat został tak skonstruowany, by nie przeciążać drugiego ramienia i kręgosłupa. Umożliwia fizjologiczne ułożenie ciała, sprawiając że rehabilitacja staje się łatwiejsza do zniesienia. W ofercie znajdziecie aparat odwodzący kończynę górną w rozmiarze S, M i L.

Kamizelka ortopedyczna

Kamizelka ortopedyczna, zwana również opatrunkiem Desaulta, dedykowana jest osobom z urazami barku oraz całej obręczy barkowej, stawu łokciowego i ramiennego. Pozwala na unieruchomienie całej kończyny w przywiedzeniu.

Kamizelka ortopedyczna sprawdzi się także przy różnorodnych zmianach zwyrodnieniowych i stanach zapalnych. Jej zastosowanie łagodzi ból również w przypadku różnego rodzaju przeciążeń czy zwichnięć.

Opatrunek Desaulta oferowany przez Qmed cechuje się wyjątkowo trwałym wykonaniem i wysoką wygodą użytkowania. Pozwala na precyzyjną regulację zgięcia ręki w stawie łokciowym. Umożliwia również dodatkowe zabezpieczenie dłoni. Dzięki zastosowaniu kamizelki ortopedycznej możliwe jest skrócenie czasu noszenia gipsu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*