Wałki rehabilitacyjne – dlaczego warto?

Wałki rehabilitacyjne do masażu to akcesoria, po które sięga coraz więcej osób. Ich szerokie zastosowanie i korzystny wpływ na ludzkie ciało sprawia, że pomagają w wielu przypadłościach. Są pomocne dla osób intensywnie trenujących, zmagających się różnorodnymi bólami oraz dla tych po urazie. Dlaczego warto z nich korzystać i jak i ich używać? O tym w dzisiejszym artykule.

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje wałków rehabilitacyjnych. Jedne gładkie, inne z dodatkowymi wypustkami. Różnią się od siebie wielkością, twardością oraz przeznaczeniem. Wszystkie jednak służą do masażu ciała i mają bardzo korzystny wpływ na całościowe funkcjonowanie organizmu, a do tego można je stosować w zaciszu własnego domu.

Wałki rehabilitacyjne przed i po treningu

Jeśli jesteś osobą, która intensywnie trenuje, taki wałek z pewnością Ci się przyda. Dzięki jego regularnemu stosowaniu wzmocnisz mięśnie, przygotujesz je do intensywnego wysiłku, a po treningu szybko je rozluźnisz. Stosowanie wałka rehabilitacyjnego zapobiegnie także powstawaniu zakwasów i przyspieszy potreningową regenerację organizmu. Ponadto akcesoria zmniejszą ryzyko kontuzji.

Wałki rehabilitacyjne na dolegliwości bólowe

Także osoby cierpiące na różnego rodzaju bóle mięśniowe i napięcia, powinny sięgnąć po wałki rehabilitacyjne. Masaż wykonany z ich pomocą skutecznie rozluźni napięte ciało, a także powięzi. Pobudzi również punkty spustowe, których umiejętne stymulowanie może pomóc zlikwidować lub znacznie osłabić bóle pleców czy kończyn.

Masaż wałkiem rehabilitacyjnym pobudza również krążenie w ciele, co przyspiesza regenerację, poprawia jędrność skóry, a także pomaga pozbyć się nadmiaru toksyn z organizmu. Dzięki regularnym masażom można zatem poprawić swoją odporność.

Masaż wałkiem rehabilitacyjnym po kontuzji

Regeneracyjne właściwości masażu wałkiem rehabilitacyjnym warto wykorzystać również, gdy chcemy przywrócić sprawność którejś z kończyn po kontuzji. Zanim jednak rozpoczniemy taką terapię, warto zasięgnąć porady fizjoterapeuty, który poinstruuje nas, jak i w którym miejscu masować ciało, by sobie nie zaszkodzić i by uzyskać najlepsze rezultaty.

W sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH oferujemy nowoczesny wałek rehabilitacyjny Therapy Roller. Posiada on dodatkowe wypustki, które jeszcze bardziej stymulują powięź oraz punkty spustowe na ciele. Wałek został wykonany z trwałego i wytrzymałego tworzywa. Nie traci na twardości podczas używania. Zniesie obciążenie do 180 kg. Stanowi znakomite uzupełnienie codziennej troski o sprawność całego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*