Refleksoterapia – czym jest i na co pomaga?

Jest to naturalna metoda poprawy zdrowia i samopoczucia wywodząca się ze starożytnej medycyny chińskiej. Polega na masowaniu konkretnych punków na ciele, zwanych meridianami. Znajdują się one na stopach, dłoniach i twarzy. Odpowiadają poszczególnym narządom całego organizmu, a ich umiejętne uciskanie stymuluje funkcjonowanie danego układu, wpływając korzystnie na jego działanie. O szczegółach tej wyjątkowej formy medycyny naturalnej dowiesz się więcej z dzisiejszego artykułu.

Głównym założeniem refleksoterapii jest holistyczne podejście do zdrowia człowieka, czyli traktowania go jako integralną całość, na którą składa się psychika, ciało i duch. Nie mamy tu więc do czynienia z próbą leczenia konkretnych objawów, ale ze stymulowaniem samoleczących właściwości naszego organizmu. Medycyna chińska bowiem zakłada, że organizm, kiedy zapewni się mu odpowiednie warunki, sam potrafi pozbyć się choroby, która traktowana jest jako zachwianie równowagi systemu.

Refleksoterapia – jak to działa?

Osobę zajmującą się refleksoterapią nazywamy refleksologiem. Proces leczenia polega na uciskaniu konkretnych punktów na stopach, a także dłoniach i twarzy. Refleksologia zakłada, że w tych miejscach mamy punkty odpowiadające konkretnym narządom organizmu, a uciskanie ich może poprawić ich funkcjonowanie. Refleksoterapię możemy więc w uproszczeniu nazwać specjalistycznym masażem polegającym na ucisku meridianów czyli ośrodków energetycznych. Według medycyny chińskiej nasza energia życiowa płynie przez organizm nieprzerwanie. Choroba natomiast stanowi formę blokady energetycznej w zmienionym chorobowo miejscu. Masowanie meridianów może pomóc zlikwidować tę blokadę i przywrócić naturalny przepływ energetyczny w ciele, co owocuje zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Refleksoterapia – na co pomaga?

Refleksoterapia polegająca na masażu stóp, dłoni czy twarzy to znakomite, naturalne remedium na stres, wszelkiego rodzaju bóle, także migrenowe. Pomaga w problemach ze stawami i kręgosłupem, poprawia krążenie krwi i przemianę materii. Może wspomóc leczenie bezsenności, nerwic czy depresji. Wspiera proces regeneracji po różnego rodzaju urazach, przyspiesza gojenie się skóry, pomaga w chorobach zatok i różnego rodzaju infekcjach.

Refleksoterapia we własnym domu

Zabiegi w gabinecie refleksoterapeutycznym mogą nie być dostępne finansowo dla każdego. Niektóre osoby są też na tyle ograniczone ruchowo, że wyprawa do refleksologa kilka razy w tygodniu mogłaby być dla nich zbyt dużym wysiłkiem, a trzeba podkreślić, że aby zauważyć rezultaty, dobrze jest poddać się serii przynajmniej kilkunastu masaży. Na szczęście, tego rodzaju zabieg można teraz przeprowadzić we własnym domu dzięki profesjonalnej macie do masażu stóp od Qmed. Znajdziecie ją w internetowym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH.

Mata została zaprojektowana zgodnie z założeniami refleksoterapii. Jej wypustki stymulują odpowiednie punkty na stopach, popruwając przepływ energii w całym ciele, a co za tym idzie, stymulując organizm do samoleczenia. Wystarczy kilkanaście minut dziennie chodzenia po macie, by po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważyć poprawę samopoczucia. Mata do masażu stóp Qmed wspomaga regenerację, poprawia jakość snu, łagodzi bóle i nerwobóle oraz wspomaga pracę narządów wewnętrznych. Ponadto zwiększa odporność organizmu i usuwa nadmiar toksyn. Jej regularne stosowanie może korzystnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia, podnieść poziom sił witalnych i dodać Ci energii do codziennych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*