Przyrządy do rehabilitacji dłoni i nadgarstka – sprawdź ofertę MDH!

Rehabilitacja dłoni i nadgarstka dotyczy najczęściej osób, które uległy urazowi. Jednak coraz częściej jest też potrzebna w ramach profilaktyki osobom, które wiele godzin spędzają przed komputerem, pisząc na klawiaturze lub klikając myszką. To one bowiem są najbardziej narażone na powstawanie cieśni nadgarstka. Ostatnią grupą zainteresowanych rehabilitacją dłoni są osoby cierpiące na wszelkie odmiany reumatyzmu i artretyzmu. Dla nich regularne ćwiczenia stawów placów i ręki mogą mieć kluczowe znaczenie dla zachowania długotrwałej sprawności. O tym, jak ćwiczyć dłonie i nadgarstki, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Dłonie i nadgarstki to części ciała, które na co dzień są przez nas zaniedbywane, mimo, że bez ich sprawności ciężko wyobrazić sobie wykonywanie codziennych czynności. Nawet jeśli regularnie trenujemy jakiś sport, czy chodzimy na siłownię, dłonie i nadgarstki są często pomijane w codziennym treningu, a to może przełożyć się na ich niedomaganie w późniejszym czasie.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy często spędzamy przed monitorem komputera mnóstwo czasu, pisząc na klawiaturze lub klikając myszką, nie możemy zapominać o naszych dłoniach. Te stosunkowo nowe dla nich czynności, w porównaniu z tymi, które wykonywały przez tysiące lat wcześniej, mogą powodować napięcia mięśniowe, nadwyrężania stawów i ścięgien, co w konsekwencji może zaowocować tworzeniem się zwyrodnień, a nawet cieśni nadgarstka. By temu zapobiegać, regularnie ćwicz swoje dłonie. Nie wiesz jak? W Qmed znajdziesz atrakcyjny i prosty w użyciu sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu kompleksowo zadbasz o tę część swojego ciała.

Żelowe piłeczki do ściskania

Jednym z prostszych akcesoriów do treningu dłoni i nadgarstków są żelowe piłeczki do ściskania. Dzięki nim efektywnie wzmocnimy nie tylko dłonie i nadgarstki, ale też mięśnie przedramienia. Dodatkowo ściskanie piłeczki działa odstresowująco i pomaga poprawić koncentrację. Będzie więc znakomitym przerywnikiem w trakcie pracy. W sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym Qmed oferujemy piłeczki o różnym stopniu twardości, dzięki temu możemy wybrać model idealnie dopasowany do naszych możliwości.

Plastyczna masa do rehabilitacji dłoni i nadgarstków – Qmed Therapy Putty

Kolejnym akcesorium, dzięki któremu można skutecznie wesprzeć swoje dłonie i nadgarstki, jest masa plastyczna do uściskania i rozciągania Qmed Therapy Putty. Poleca się ją zarówno osobom pracującym długo przed komputerem, jak i tym, ciepiącym na reumatoidalne zapalenie stawów. Regularne uciskanie masy pomoże pozbyć się bólu i złagodzi sztywność w stawach. Do tego zwiększy zakres ruchów w palcach i nadgarstku. Pomoże wzmocnić chwyt, stanowi także doskonałą formę rehabilitacji po wszelkiego rodzaju urazach. Wzmacnia nie tylko dłoń i nadgarstek, ale również mięśnie przedramion.

W ofercie sklepu MDH znajdziecie cztery poziomy trudności masy Qmed Therapy Putty, od słabej przez średnią po mocną. Dzięki temu łatwo dobierzecie rodzaj produktu do swoich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*