Poduszka sensoryczna Balance Disc – do czego służy i jak ją stosować?

Poduszka sensoryczna, zwana również dyskiem sensorycznym, to praktyczny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny, w który warto się zaopatrzyć. Pomaga bowiem redukować bóle mięśniowe, koryguje wady postawy, a do tego wspiera wzmacnianie mięśni głębokich. Można jej używać w każdych okolicznościach, zarówno w domu, jak i w pracy. Poznaj bliżej jej prozdrowotne właściwości.

Dysk sensoryczny Balanse Disc od Qmed to wyjątkowy gadżet fizjoterapeutyczny, który przyda się każdemu, kto choć raz uskarżał się na bóle pleców lub zbyt napięte mięśnie. Jeśli czujesz się nadmiernie zestresowany, a do tego na co dzień wykonujesz pracę siedzącą lub stojącą, to poduszka sensoryczna będzie dla Ciebie doskonałym wsparciem.

Balance Disc Qmed – jak wygląda?

Poduszka sensoryczna to okrągły dysk o średnicy 35 cm wypełniony powietrzem. Z jednej jego strony znajdują się wypustki, których zadaniem jest masowanie tej części ciała, z którą akurat ma styczność. Jeśli zdecydujemy się na niej siedzieć, łatwo będzie wyczuć uczucie niestabilności, które jednak jest korzystne dla ciała, gdyż wymusza balansowanie i pracę mięśni głębokich, a co za tym idzie, ich wzmacnianie. Tym sposobem możemy skutecznie wzmocnić mięśnie brzucha i grzbietu, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa.

Dysk sensoryczny – charakterystyka działania

Balance Disc Qmed można wykorzystać na wiele sposobów. Przede wszystkim sprawdzi się w pracy siedzącej. Możemy zarówno na nim siedzieć, jak i umieścić między plecami a oparciem krzesła na wybranej przez siebie wysokości. Siedząc na niej, wymuszamy balans ciałem. Z kolei, kiedy używamy jej do podparcia pleców, będziemy mogli poczuć jej właściwości masujące. Ponadto poduszka sensoryczna, dzięki swoim wypustkom, stymuluje ruch krążków międzykręgowych, co może pozytywnie wpływać na redukcję bólów kręgosłupa, a nawet korygować wady postawy. Dysk sensoryczny sprawdzi się również w rehabilitacji.

Balance Disc Qmed można wykorzystać także do masażu stóp oraz do ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową. Stając na nim jedną lub dwiema stopami, znów jesteśmy zmuszani do utrzymania balansu, co korzystnie wpływa na pracę mięśni głębokich, a także wzmacnia i uelastycznia stawy. Ta ostatnia właściwość sprawia, że poduszka sensoryczna używana jest właśnie w rehabilitacji np. po urazie kolana czy biodra, kiedy już ściągniemy stabilizator.

Poduszka sensoryczna – dla kogo?

Poduszka sensoryczna przyda się wszystkim tym, którzy pragną zrobić coś dobrego dla swojego narządu ruchu. Można ją stosować zarówno profilaktycznie, w ramach troski o kręgosłup i stawy, jak i jako formę rehabilitacji. Powinni po nią sięgnąć Ci, którzy uskarżają się na przewlekłe bóle pleców lub stawów, osoby pracujące w pozycji siedzącej, a także nadmiernie zestresowane.

Regularne ćwiczenia z poduszką sensoryczną działają kompleksowo na nasze ciało. Poprawiają koordynację ruchową, łagodzą bóle, wzmacniają mięśnie, także te głębokie, i stawy, pomagają też w poprawie koncentracji i percepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*