Taśmy do ćwiczeń – czy warto uzupełnić nimi swój domowy trening?

Jeśli jesteś fanem lub fanką treningu domowego, to taśmy do ćwiczeń Qmed Resistance Loop Bands Set będą doskonałym uzupełnieniem codziennych ćwiczeń. Nie tylko urozmaicą trening, czyniąc go ciekawszym, ale także pomogą rozciągnąć i wzmocnić konkretne partie mięśniowe. Poznaj teraz ich największe zalety.

Nie wszyscy są zwolennikami chodzenia na siłownię. Niektórych po prostu na to nie stać, inni wolą zmęczyć się i spocić w zaciszu własnego domu, wybierając do tego treningi internetowe. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, z pewnością zdążyłeś już urozmaicić swój podręczny zestaw do ćwiczeń o liczne akcesoria. Jeśli jeszcze nie znalazły się w nim taśmy do ćwiczeń od Qmed, to, po przeczytaniu dzisiejszego artykułu, z pewnością zechcesz po nie sięgnąć.

Gumy do treningu Qmed Resistance Loop Bands Set – co to?

Nasze gumy treningowe to bardzo uniwersalne akcesorium, z pomocą którego można trenować różne partie mięśni zarówno nóg, rąk, jak i pleców. W zestawie znajduje się 5 taśm w różnych kolorach oraz o różnicowanym obciążeniu. Dzięki ich różnorodności z powodzeniem dostosujesz gumę treningową do własnych możliwości, a z czasem, kiedy forma zacznie rosnąć, będziesz mógł zamienić aktualny kolor na bardziej wymagającą taśmę.

Kilka poziomów trudności, które oferuje zestaw taśm treningowych od Qmed to także doskonały wybór, jeśli chcemy ćwiczyć całe ciało. Inne możliwości mają bowiem nasze nogi, a inne ręce. Dzięki pięciu różnym obciążeniom z powodzeniem wybierzemy taśmę, która będzie dla naszych mięśni idealnym wyzwaniem na dany moment.

Taśmy treningowe Qmed – po co?

Gumy do treningu od Qmed stanowią znakomite urozmaicenie ćwiczeń, a także wyniosą je na nowy poziom. Jeśli do tej pory wykonywałeś tradycyjne nożyce bez dodatkowego obciążenia, założenie na nogi taśmy, sprawi, że ćwiczenie stanie się dużo bardziej wymagające zarówno dla mięśni nóg, jak i brzucha.

Taśmy treningowe mogą również znakomicie zastąpić tradycyjne ciężarki, a do tego są od nich dużo tańsze. Jeśli więc dopiero zastanawiasz się nad skompletowaniem własnej, domowej siłowni, to taśmy do treningu Qmed Resistance Loop Bands Set będą świetnym pomysłem na początek przygody z fitnessem.

Gumy treningowe mogą również przydać się w procesie rehabilitacyjnym np. wtedy, gdy chcemy wzmocnić mięśnie np. po przebytej kontuzji kolana. Będą znakomitym sposobem na wzmocnienie mięśni pleców, co polecamy szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia i narzekającym na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Trening z taśmami, wzmacniając mięśnie, może złagodzić ból.

Nie czekaj więc dłużej i wybierz gumy do ćwiczeń od Qmed. Znajdziesz je w naszych sklepach stacjonarnych ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH oraz w Internecie. Są tanie, wytrzymałe, funkcjonalne i uniwersalne. Stosowane regularnie z pewnością uczynnią Twój trening efektywniejszym. Stanowią także świetny pomysł na prezent dla osoby poszukującej nowych form ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*