Materac nawierzchniowy – dlaczego warto?

Od jakości snu zależy nasze samopoczucie przez cały dzień. Odpowiednio zregenerowany organizm jest w stanie dać z siebie więcej w trakcie dnia, warto więc stworzyć sobie idealną przestrzeń do nocnego wypoczynku. Co jest podstawą takiego miejsca? Niewątpliwie materac, który zadba o nasz komfort, a jednocześnie pozwoli mięśniom się rozluźnić i zapewni prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Dobrej jakości materace na łóżko potrafią jednak sporo kosztować. Doskonałą dla nich alternatywą będą profilowane materace nawierzchniowe, które można położyć zarówno na tradycyjnym materacu, jak i na każdym innym miejscu do spania typu kanapa, wersalka czy tapczan. Poznajcie zalety tego praktycznego rozwiązania.

Materac nawierzchniowy – czym jest?

Materac nawierzchniowy, zwany inaczej topperem, to cienka wersja tradycyjnego materaca, którą można położyć zarówno na łóżku, jak i innym meblu z funkcją spania. Akcesorium to wykonane jest zazwyczaj z pianki termoplastycznej, która ma na celu poprawić komfort snu i zadbać o nasze plecy, kręgosłup i mięśnie.

Ponadto materace nawierzchniowe są zazwyczaj odporne na wilgoć, cechują się znakomitą wentylacją. Większość modeli można również prać w pralce, co zapewnia większą higienę snu.

Materac nawierzchniowy – zalety stosowania

Materac nawierzchniowy stanowi doskonałą alternatywę dla drogich materacy, na które nie każdego stać. Wybierając topper, niskim nakładem kosztów, możecie przemienić zwykłe łóżko w miejsce do spania, które zapewni Wam najwyższą jakość wypoczynku. Zaletą materacy nawierzchniowych jest bowiem korzystny wpływ na układ ruchu człowieka. Dzięki wykorzystaniu termoplastycznej pianki topper dopasowuje się do kształtu ciała, zapewnia odpowiednie podparcie i dba o naturalną pozycję podczas snu. Dzięki temu nasz kręgosłup odpoczywa bardziej i regeneruje się szybciej. Spanie na profilowanym materacu nawierzchniowym korzystnie wypływa również na regenerację mięśni i stawów, a co za tym idzie, podnosi poziom naszej energii i witalności w trakcie dnia.

Jeśli natomiast już mamy dobrej jakości materac na łóżku, to topper pozwoli przedłużyć jego żywotność, zmniejszając jego zużycie. Ponadto, z racji tego, że materac nawierzchniowy można prać w pralce, jest on doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Umożliwia bowiem w łatwy sposób pozbycie się kurzu i roztoczy.

Dużym atutem materacy nawierzchniowych jest także podnoszenie jakości snu w przypadku, gdy śpimy na kanapie czy tapczanie. Tego typu meble często nie są dostatecznie wygodne. Rozłożenie na nich toppera niweluje problem.

Materac nawierzchniowy – gdzie kupić?

Dobrej jakości materac nawierzchniowy najlepiej kupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym takich np. jak MDH. W naszej ofercie znajdziecie wysokiej klasy profilowane materace nawierzchniowe, które zadbają nie tylko o Waszą wygodę, ale przede wszystkim pomogą zniwelować bóle kręgosłupa. Sprawdzą się także w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*