Mata do akupresury – dlaczego warto?

Szukasz niewizyjnego i skutecznego sposobu na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia? A może borykasz się z przewlekłymi bólami kręgosłupa, zmęczeniem i nadmiernym stresem? Na wszystkie te problemy mamy jedno, skuteczne rozwiązanie. Jest nim mata do akupresury, którą zakupisz w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH.

Czym jest akupresura?

Zanim przejdziemy do opisania korzyści płynących z korzystania z maty do akupresury, na początku wyjaśnijmy czym akupresura w zasadzie jest. W dużym skrócie, jest to starożytna metoda leczenia wywodząca się z Chin, polega na stosowaniu odpowiedniego nacisku na konkretne punkty w ciele. Pod wpływem oddziaływania na wybrane miejsca ciało rozluźnia się, poprawia się krążenie krwi, a w danym obszarze rozpoczyna się proces samoregulacji. Takie kompleksowe działanie może przynieść wiele korzyści dla całego organizmu, wspomagając jego leczenie na wielu płaszczyznach. Akupresura stanowi bowiem podejście holistyczne, którego celem jest przywrócenie równowagi ciała i pobudzenie jego naturalnej skłonności od samoleczenia.

Na zabiegi akupresury możemy wybrać się do specjalisty, ale równie dobrze możemy wykonać taki zabieg samodzielnie w domu. Zastosowanie maty do akupresury skutecznie nam to ułatwi. Produkt ten wyposażony jest w specjalne rozetki z punktami uciskającymi, na których należy się położyć. W wyniku nacisku ciała na matę następuje intensywny masaż konkretnych punktów w ciele, co przekłada się na poprawę naszego zdrowia.

Mata do akupresury – właściwości

Korzystanie z maty do akupresury może dobroczynnie wpłynąć na wiele aspektów naszego funkcjonowania. Najczęściej sięgają po nią osoby zmagające się z przewlekłymi bólami pleców. Mata bowiem doskonale rozluźnia mięśnie, co przekłada się na osłabienie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości bólowych.  Produkt może być korzystny także w przypadku rwy kulszowej czy problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Można z niego korzystać zarówno w ramach profilaktyki, co pomoże nam się uchronić przed bardziej inwazyjnymi zabiegami, a także koniecznością noszenia kołnierza czy gorsetu ortopedycznego, jak i w ramach wsparcia już trwającego leczenia.

W ramach profilaktyki mata do akupresury działa odprężająco, relaksuje i uwalnia od stresu. Pomaga zniwelować wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe. Działa też korzystnie na przemianę materii, dodaje sil witalnych i pobudza do działania. Specjaliści polecają jej stosowanie również w problemach z bezsennością, nadciśnieniem czy artretyzmem.

Mata do akupresury – jak korzystać?

Korzystanie z maty do akupresury najlepiej rozpoczynać stopniowo, gdyż nie będąc przyzwyczajonymi do tego rodzaju ucisku, ciężko będzie nam wyleżeć dłużej niż kilka minut. Każdą sesję można natomiast stopniowo wydłużać. Początkowo najlepiej kłaść się na łóżku, by nacisk nie był nadmierny, dopiero z czasem warto przenieść się na podłogę. Na macie do akupresury możemy leżeć, siedzieć, także po niej chodzić. Sposób jej wykorzystania zależy do tego, na jaką część ciała chcemy oddziaływać.

Zadbaj teraz o lepsze samopoczucie oraz zdrowie twojego ciała i wybierz matę do akupresury w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH.

Pamiętaj jednak, by przed rozpoczęciem użytkowania maty, skonsultować się z lekarzem. Jej użytkowanie nie jest bowiem wskazane w niektórych schorzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*