Wózek elektryczny – jak wybrać?

Wózek inwalidzki elektryczny to sprzęt, który ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu osobom, zarówno tym po wypadkach, jak i seniorom, u których wystąpił problem z poruszaniem się w wyniku choroby. Nie da się ukryć, że ich zakup stanowi niemały wydatek, ale może okazać się świetną inwestycją w niezależność pacjenta. Tylko jaki model wybrać, by idealnie spełniał potrzeby konkretnej osoby? O tym w dzisiejszym artykule.

Obecnie w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można znaleźć szeroki wybór inwalidzkich wózków elektrycznych. Na tyle szeroki, że decyzja o kupnie konkretnego modelu może okazać się kłopotliwa. Wielość funkcji, różnorodność materiałów wykorzystanych w produkcji tego typu sprzętu oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiają, że wybór staje się bardzo wymagający. Jak go dokonać? Poznaj nasze wskazówki.

Sposób zasilania

Najlepszym i najwygodniejszym sposobem zasilania wózka elektrycznego jest akumulator z tzw. suchym żelem. Jego obsługa jest banalnie prosta. Zasilacz wystarczy na noc podłączyć do ładowania, a rano z powrotem zamontować w wózku. Tego rodzaju rozwiązanie nie wymaga żadnych innych działań w postaci dolewania płynów. Idealna propozycja dla seniorów.

Moc silnika

Standardowa moc silnika w wózkach elektrycznych pozwala rozwinąć prędkość od 8 do 10 km/h. Modele z wyższej półki przyspieszą nawet do 15 km/h. Jednak to wcale nie musi być zaletą urządzenia. Jeśli chory wcześniej nie poruszał się na tego typu urządzeniu, lepiej sprezentować mu wózek o mniejszych możliwościach, za to bardziej bezpieczny i wygodniejszy.

Komfort użytkowania

O komforcie użytkowania wózka inwalidzkiego decyduje przede wszystkim wygodne siedzisko, a także możliwość regulacji fotela, obecność dodatkowej podpórki, zagłówka czy możliwości bezproblemowej zmiany pozycji. Weźmy pod uwagę, że użytkownik będzie spędzał na tym sprzęcie większość swojego dnia, więc jego wygoda jest najważniejszym kryterium wyboru urządzenia.

Dodatkowe funkcje

Kupując wózek elektryczny, warto zwrócić uwagę na rodzaj hamulców, oświetlenie, rodzaj sterowania, a także dodatkowe akcesoria takie jak pokrowce czy kieszonki. Wszystkie te aspekty zwiększą zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i komfort użytkowania urządzenia.

Niezbędne oznaczenia

O tym, czy wybrane przez nas urządzenie będzie dla pacjenta w pełni bezpieczne świadczy oznaczenie CE. Warto także zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość serwisowania urządzania na terenie kraju. To bardzo ważne, gdyż wózek elektryczny to skompilowany sprzęt rehabilitacyjny, który wymaga regularnego przeglądu, a czasem naprawy jakiejś usterki. Sięgajmy więc po sprawdzone wyroby, takie jak np. wózki inwalidzkie, które znajdziecie na stornie Viteacare. Wybierając nasze urządzenia macie gwarancję, że kupujecie solidny i trwały produkt, który posłuży Wam przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*