Jak przygotować się do sanatorium?

Razem z lekarzem podjęliście decyzję, że przydałby Ci się odpoczynek? Dostałeś skierowanie na pobyt w sanatorium? To świetna wiadomość. W końcu podreperujesz swoje zdrowie i poznasz nowych ludzi. Zanim jednak przekroczysz próg hotelu i zostaniesz pełnoprawnym kuracjuszem, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach. Jak przygotować się do sanatorium? O tym w dzisiejszym artykule!

Jakie dokumenty powinieneś zabrać?

W ferworze przygotowań, kompletowania ubrań, wyposażaniu kosmetyczki i tym podobnych, możemy zapomnieć o najważniejszych – o dokumentach! By tego uniknąć, powinniśmy sporządzić listę rzeczy do zabrania i odhaczać na niej to, co już spakowaliśmy. Jeśli chodzi o dokumenty, to powinniśmy wziąć:

  • Dowód tożsamości.
  • Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe potwierdzone przez NFZ.
  • Bieżący dowód ubezpieczenia zdrowotnego.
  • Wyniki badań oraz karty informacyjne, które mogą być przydatne dla specjalistów w sanatorium.

Pamiętaj o lekach!

Bardzo ważne jest, by do sanatorium zabrać wszystkie niezbędne nam leki, które przyjmujemy. Co prawda w usługach medycznych, które ma zapewnić nam sanatorium, istnieje możliwość wystawiania recept oraz zapewnienie leków pierwszej potrzeby w sytuacjach nagłych, jednakże nie powinniśmy ryzykować, że przerwiemy kurację farmakologiczną.

Ekwipunek na basen

W niektórych uzdrowiskach będziesz mógł pływać w basenie. Dla osób z określonymi dolegliwościami będą nawet przypisane specjalne zabiegi z udziałem basenu. Aby korzystać z niego bez problemów, zaopatrz się w klapki, ręcznik, strój kąpielowy, czepek, a jeśli potrzebujesz – także okulary.

Sprawdź warunki

Jeśli korzystasz z pomocy wózka inwalidzkiego, dowiedz się, czy w obiekcie, do którego Cię skierowano, są udogodnienia dla osób poruszających się w ten sposób. Zasięgnij informacji, czy będziesz mógł korzystać z podjazdów, czy na terenie hotelu jest winda, rozstaw futryn drzwi umożliwia swobodne poruszanie się, a toalety zostały przygotowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami ruchowymi. Jeśli wyniki Twojego wywiadu będą zniechęcające, poproś o zmianę przydziału, motywując ją brakiem odpowiednich warunków.

Dla większego komfortu

Na swojej liście rzeczy do zabrania powinieneś uwzględnić także wygodne obuwie, dzięki którym będziesz mógł w wygodny sposób, dając wytchnienie nogom, poruszać się na terenie uzdrowiska. Radzimy także wziąć dres, by zyskać większy komfort podczas zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*