Foteliki rehabilitacyjne dla dzieci

Specjalistyczne foteliki przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych służą przede wszystkim do wstępnej pionizacji w pozycji siedzącej i leżącej. Dzięki nim możliwa jest pełna stabilizacja w przypadku obu pozycji.

VCWB001 (3).jpg__558x488Tego typu sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci jest dedykowany głównie dzieciom z chorobami układu nerwowego, mających problem z samodzielnym siedzeniem. Foteliki mają szerokie możliwości regulacyjne, dlatego też mogą być używane przez dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym czy też z problemami wzmożonego napięcia mięśniowego.

Foteliki rehabilitacyjne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, np. z drewna. Co je charakteryzuje? Sprzęty tego typu mają siedzisko z możliwością regulacji kąta oraz głębokości, regulację pochylenia oparcia (ważna jest też opcja ustawienia pozycji leżącej), regulowane poziomo i pionowo boczki, podłokietniki, w których można regulować kąt pochylenia czy zagłówek posiadający regulację wysokości oraz objęcie potylicznej części czaszki. Ważne jest też odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, dlatego też tutaj również możliwa jest regulacja.

Bezpieczeństwo dziecku zapewniają platformy na stopy, które są dodatkowo zaopatrzone w zapiętki oraz pasy zabezpieczające. Istnieje tu również opcja regulowanie w poziomie i kąta nachylenia. Natomiast koła jezdne, które są skrętne, są zaopatrywane w blokadę, zmniejszając tym samym ryzyko nagłego i niekontrolowanego przemieszczenia się fotelika.

Foteliki tego typu są też odpowiednio przystosowane do różnych aktywności ? specjalny stolik umożliwia wykonywanie ćwiczeń manualnych oraz zabawę. Aby mógł być używany w różnych okolicznościach, istnieje możliwość jego doregulowania.

Foteliki rehabilitacyjne umożliwiają zarówno zabawę jak i edukację. Dzięki ich funkcjonalności i łatwości użycia możliwe jest stosowanie ich w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*