Wybór pionizatorów

Pionizatory są sprzętem, dzięki któremu chory może utrzymać stabilną pozycję stojącą. Co więcej, są one niezwykle pomocne podczas rehabilitacji. Jak należy odpowiednio dobrać pionizator?

Co daje nam taki sprzęt? Przede wszystkim jest to bardzo dobry sprzęt rehabilitacyjny, który zaleca się chorym od pierwszych problemów z samodzielnym chodzeniem. Stosowany jest w przypadku chorób takich jak niedowład kończyn, mózgowe porażenie dziecięce, zapalenie wielonerwowe, przepuklina oponowo-rdzeniowa, a także przy stanach po rozmaitych urazach kręgosłupa oraz przy chorobach wieku starczego.

Już na samym początku choroby pozwala utrzymywać prawidłową postawę stojącą ? zapobiega to ewentualnym problemom z kręgosłupem. Chory może w pionizatorze stać zdecydowanie dłużej, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi i pomaga w prawidłowym trawieniu. (zwłaszcza, gdy chora osoba większość czasu spędza w pozycji leżącej bądź siedzącej). W przypadku problemów ze spiętymi stopami pionizator pomaga rozciągnąć napięte mięśnie siłą z ciężaru ciała.

Wybierając pionizator należy najpierw rozważyć, do jakich celów ma on być stosowany. Jeżeli chory może samodzielnie lub z czyjąś pomocą jeść czy chodzić, to należy wybrać pionizator dynamiczny. Natomiast jeśli chory może tylko stać, to wtedy lepszym rozwiązaniem będzie model statyczny. Co ciekawe, na rynku dostępne są również sprzęty będące połączeniem obu typów. W większości przypadków jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Nie zaleca się go jedynie osobom, którym zależy na pionizatorze, który ma przede wszystkim służyć rehabilitacji chodzenia.

Na rynku dostępne są pionizatory o różnych rozmiarach i parametrach, dlatego też podczas zakupu warto poradzić się doświadczonego fachowca lub naszego rehabilitanta. Ważny jest też zaufany sprzedawca, który pomoże nam dobrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Przed ostatecznym zakupem warto wcześniej wypróbować sprzęt, aby mieć pewność, że spełnia on nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*