Miesięczne archiwum: Wrzesień 2020

Wózek inwalidzki stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać?

Konieczność korzystania z wózka inwalidzkiego dotyczy sporej liczby osób w naszym kraju. Część pacjentów używa go doraźnie np. podczas powrotu do pełnej sprawności po interwencji chirurgicznej lub po wypadku. Część jednak skazana jest na jego używanie do końca życia ze względu np. na przewlekłą chorobę lub częściowy paraliż. Bez względu na to czy potrzebujecie wózka inwalidzkiego na krótszy czy dłuższy ... Przeczytaj więcej »

Wszystko, co musisz wiedzieć o torebce stawowej

Torebka stawowa stanowi nieodłączny element każdego stawu. Jest ona dla niego swoistą osłoną. W przypadku różnorodnych urazów to również ona najczęściej ulega uszkodzeniu. Może dojść do naciągnięcia, naderwania lub całkowitego zerwania torebki stawowej. Wszystko, co należy wiedzieć, o tej części naszego ciała, przeczytacie w dzisiejszym artykule. Torebka stawowa znajduje się w każdym stawie. Okala go, zabezpieczając przed różnorodnymi uszkodzeniami. Na ... Przeczytaj więcej »

Ból przedramienia – co oznacza?

Ból przedramienia może przytrafić się każdemu. Najczęściej jest on oznaką przeciążenia lub urazu, ale może również zwiastować poważniejszą chorobę. W dzisiejszym artykule opisujemy możliwe przyczyny tej dolegliwości. Ból przedramienia może być objawem różnorodnych urazów lub chorób. Wśród najczęstszych wymienia się: Chorobę Quervaina – czyli zapalenie pochewki ścięgna i przywodzicieli kciuka; schorzenie to objawia się dolegliwościami bólowymi w obrębie nadgarstka, które ... Przeczytaj więcej »

Kołnierz ortopedyczny – kiedy stosować?

Kołnierz ortopedyczny to rodzaj ortezy rehabilitacyjnej, której stosowanie zaleca się w różnorodnych przypadkach. Do najczęstszych należą urazy odcinka szyjnego kręgosłupa, a także istniejące procesy zwyrodnieniowe tej części ciała mogące wywoływać dolegliwości bólowe. Więcej na temat tego, kiedy sięgnąć po kołnierz ortopedyczny i jak wybrać najlepszy, przeczytacie w dzisiejszym artykule. Do czego służy kołnierz ortopedyczny? Celem stosowania kołnierza ortopedycznego jest usztywnienie ... Przeczytaj więcej »

Rodzaje ortez stawu łokciowego od Qmed!

Ortezy łokciowe to rodzaj sprzętu ortopedycznego, który sprawdzi się w różnorodnym zastosowaniu. Ortopedzi zalecają je zarówno w leczeniu różnorodnych urazów, takich jak złamania, zwichnięcia czy skręcania, jak i w przypadku minimalizowania dolegliwości bólowych przy zwyrodnieniach. Rodzajów stabilizatorów łokcia jest bardzo wiele. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam najpopularniejsze propozycje od Qmed! Po ortezę stawu łokciowego zaleca się sięgnąć w przypadku wystąpienia ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu biodrowego – kiedy jest potrzebna?

Urazy stawu biodrowego mogą wystąpić w każdym wieku, najczęściej jednak dotyczą osób starszych, których narząd ruchu nie jest już tak wytrzymały. Ponadto uszkodzenia biodra mogą pojawić się także podczas uprawiania różnego rodzaju sportów lub być wynikiem toczących się procesów zwyrodnieniowych. Sposobów leczenia tego typu uszkodzeń jest wiele. Jednym z nich jest sięgnięcie po ortezę stawu biodrowego. O tym, kiedy jest ... Przeczytaj więcej »