Miesięczne archiwum: Sierpień 2020

Wszystko, co musisz wiedzieć o pionizacji cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy temat pionizacji. To ważny aspekt w procesie rehabilitacji osób po wypadkach czy udarze, których możliwości ruchowe zostały znacznie ograniczone. Pionizacja stanowi pierwszy krok na drodze do odzyskania zdrowia. By poprawnie ją wykonać, z korzyścią dla pacjenta i ułatwieniem dla opiekuna, warto wybrać odpowiedni pionizator, który zadba o komfort i bezpieczeństwo całego procesu. W tym artykule znajdziecie ... Przeczytaj więcej »

Wszystko, co musisz wiedzieć o pionizacji cz.1

Powrót do zdrowia po wypadku czy poważnej chorobie, która ograniczyła naszą zdolność ruchową, to żmudny i trudny proces. Często wymaga użycia odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, który pomoże pacjentowi wzmocnić ciało i przestać potrzebować wózka inwalidzkiego czy balkonika. W tym procesie idealnie sprawdzi się pionizator – urządzenie, które pozwala stanąć na własnych nogach w początkach rehabilitacji. Jak działa pionizacja? O tym w ... Przeczytaj więcej »

Złamanie obojczyka – przyczyny, objawy i leczenie

Złamanie obojczyka zdarza się stosunkowo często. Przy wykonywaniu codziennych czynności nietrudno bowiem o uraz tej części ciała. Do najbardziej narażonych na złamanie obojczyka pacjentów należą osoby aktywne fizycznie oraz dzieci. Jest to także przypadłość przytrafiająca się noworodkom podczas porodu. Jakie są objawy złamania obojczyka i jak wygląda proces rehabilitacyjny tego urazu? O tym w dzisiejszym artykule. Złamanie obojczyka przydarza się ... Przeczytaj więcej »

Opadająca stopa – czym jest i jak ją leczyć?

Opadająca stopa to dolegliwość, która pojawia się najczęściej u pacjentów z różnorodnymi problemami neurologicznymi. Zazwyczaj jej przyczyną jest porażenie nerwu strzałkowego, stanowi też powikłanie po udarze lub przebytym urazie. Czym się charakteryzuje to schorzenie i jak je leczyć? O tym w dzisiejszym artykule. Opadająca stopa – objawy Opadająca stopa powoduje, że pacjent zaczyna stawiać kroki odwrotnie niż osoba zdrowa, czyli ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu skokowego – czym jest i kiedy stosować? Cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy temat ortez stawu skokowego. Kontynuując wątek, przedstawimy kilka cennych wskazówek na temat wyboru najlepszego stabilizatora do naszych potrzeb. Dowiecie się także, jak dopasować model ortezy oraz jaka jest jej przewaga nad gipsem. Zapraszamy do lektury. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule stabilizator kostki sprawdzi się przy różnorodnych urazach, dolegliwościach bólowych, a także przy stosowaniu profilaktycznym. By ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu skokowego – czym jest i kiedy stosować? Cz.1

Kostka, bo tak potocznie nazywamy staw skokowy, należy do jednych z najbardziej obciążonych elementów naszego ciała. Jego skomplikowana budowa pozwala mu znosić naprawdę duże wyzwania, takie jak chodzenie, bieganie czy skakanie. Staw skokowy przez swoją wielofunkcyjność, jest również mocno narożny na różnego rodzaju kontuzje. Do ich leczenia najczęściej używa się ortez i stabilizatorów. Ich rodzaje, sposób użycia i działanie poznacie, ... Przeczytaj więcej »

Czym jest złamanie zmęczeniowe?

Złamanie zmęczeniowe to wyjątkowy rodzaj urazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych tego typu uszkodzeń nie dzieje się nagle, a powstaje nawet kilka tygodni. Najbardziej narażeni są na nie biegacze, a także osoby długo pracujące w pozycji stojącej. Złamanie zmęczeniowe łatwo przeoczyć lub źle zdiagnozować. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy wszelkie szczegóły na temat tego urazu. Istnieje klika określeń na złamanie zmęczeniowe. ... Przeczytaj więcej »