Miesięczne archiwum: Lipiec 2020

Wsparcie osoby po wypadku

Utrata zdrowia w wyniku wypadku to traumatyczne przeżycie dla wielu osób. To jak poszkodowany podejdzie do procesu rehabilitacji zależy w głównej mierze od stopnia uszkodzenia ciała, ale też od wsparcia otoczenia. Jak zatem prawidłowo wspierać osobę będącą w procesie rehabilitacyjnym, jeżdżącą na wózku inwalidzkim lub korzystającej z kul ortopedycznych? O tym w dzisiejszym artykule. Bądź głosem rozsądku Przebywanie z osobą, ... Przeczytaj więcej »

Laska inwalidzka – jak wybrać?

Wśród sprzętów rehabilitacyjnych znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju podpórek od kul ortopedycznych, przez balkoniki rehabilitacyjne po laski inwalidzkie. Tym ostatnim pragniemy poświęcić dziś więcej miejsca. Stanowią bowiem praktyczne rozwiązanie dla osób, które potrzebują niewielkiego wsparcia w codziennym poruszaniu. W sklepach medycznych można znaleźć szeroki wybór lasek inwalidzkich. Oto krótki poradnik, jaki model wybrać. Po laski inwalidzkie najczęściej sięgają osoby starsze, ... Przeczytaj więcej »

Temblaki od Qmed – przegląd oferty

Temblaki to sprzęt rehabilitacyjny o szerokim zastosowaniu. Świetnie sprawdzają się zarówno w rehabilitacji pooperacyjnej, pourazowej oraz w przypadku dolegliwości bólowych przy chorobach zwyrodnieniowych. W ofercie Qmed znajduje się szeroka gama temblaków do wyboru. W dzisiejszym artykule przedstawiamy charakterystykę tych produktów. Temblak, zwany również stabilizatorem ortopedycznym, służy do unieruchomienia kończyny górnej w różnorodnych przypadkach. Ponadto to medyczne akcesorium pozwala na ustabilizowanie ... Przeczytaj więcej »

Przyczyny bólu stawów

Z bólem stawów zmaga się wiele osób. Nawet jeśli na nic nie chorujemy, to od czasu do czasu da znać o sobie nasze kolano czy łokieć. Dolegliwości bólowe w okolicach stawów mogą mieć zróżnicowane przyczyny. O tych najpopularniejszych piszemy w dzisiejszym artykule. Ból stawów uznaje się za przypadłość osób starszych, ale nie zawsze tak jest. Coraz częściej, w wyniku siedzącego ... Przeczytaj więcej »

Wszystko, co musisz wiedzieć o ortezie stawu barkowego

Staw barkowy to skomplikowana konstrukcja, o której uraz nietrudno. Zwichnięcia, stłuczenia, a nawet złamania w jego obrębie zdarzają się stosunkowo często. Bóle tego stawu wynikają również z różnorodnych zmian zwyrodnieniowych. Bez względu na przyczynę dysfunkcji w każdym z tych przypadków pomocna może okazać się orteza stawu barkowego. Czym jest i jakie ma zastosowanie? O tym w dzisiejszym artykule. Orteza stawu ... Przeczytaj więcej »

Rodzaje ortez stawu barkowego

Ortezy stawu barkowego cechują się szerokim zastosowaniem. Sięga się po nie w przypadku rehabilitacji pooperacyjnej, w celu wyleczenia kontuzji sportowej lub gdy w obrębie stawu pojawiło się zwyrodnienie. W sklepie medycznym Qmed oferujemy szeroki wybór stabilizatorów barkowych które sprawdzą się w różnorodnych przypadkach. Oto krótki przegląd oferty. Aparat odwodzący kończynę górną QSM00020 To rodzaj ortezy, który polecany jest do zastosowania ... Przeczytaj więcej »

Przyczyny, objawy i leczenie wybitego palca

Wybity palec należy do dość często spotykanych kontuzji, na szczęście niegroźnych, za to dość bolesnych. Jak można się go nabawić, jak rozpoznać i leczyć? O tym w dzisiejszym artykule. Mianem wybitego palca potocznie określa się zwichniecie lub podwichnięcie stawu paliczkowego. Tego rodzaju kontuzja często zdarza się osobom aktywnym fizycznie. Do jej powstania przyczynia się uderzenie wyprostowanym palcem o nawierzchnię. Wybity ... Przeczytaj więcej »