Miesięczne archiwum: Czerwiec 2020

Jak zmotywować się do rehabilitacji?

Wydawać by się mogło, że motywacja do rehabilitacji powinna przyjść samoistnie. Każdy bowiem pragnie być zdrowy i jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności po wypadku, urazie czy poprawić jakość swojego życia w przewlekłej chorobie. Niestety, często zdarza się, że osoby jeżdżące na wózku inwalidzkim czy korzystające z balkonika rehabilitacyjnego nie mają dość zapału do regularnych ćwiczeń, co ma bardzo niekorzystny ... Przeczytaj więcej »

Ochrona osobista w dobie koronawirusa cz.2

Jako sklep ze sprzętem medycznym oferujemy naszym klientom szeroką gamę asortymentu. Znajdziecie u nas także niezbędne produkty, które skutecznie Was zabezpieczą w czasie pandemii. W poprzednim artykule przedstawiliśmy właściwości i zastosowanie rękawiczek oraz maseczek wielokrotnego użytku. Dziś prezentujemy kolejne sposoby ochrony przed wirusem oraz innymi zanieczyszczeniami i drobnoustrojami. Maseczki jednorazowe Tym, którzy korzystają z maseczek sporadycznie, bo np. rzadko wychodzą ... Przeczytaj więcej »

Ochrona osobista w dobie koronawirusa cz.1

Pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich. Mimo, że obecnie rząd rezygnuje z kolejnych obostrzeń, obowiązek zachowania odpowiedniej ochrony nadal dotyczy nas wszystkich. Dla dobra zdrowia i bezpieczeństwa nas samych oraz osób z otoczenia, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które zmniejszą ryzyko styczności z drobnoustrojami, a tym samym zabezpieczą nas przed zachorowaniem. W sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH wychodzimy tym potrzebom ... Przeczytaj więcej »

Kołnierze ortopedyczne od Qmed – poznaj ofertę!

Kołnierz ortopedyczny to sprzęt, po który sięga się w różnego rodzaju przypadkach. Najczęściej stosowany jest po urazach różnorodnego typu, a także w przypadku przewlekłych bóli czy nadwyrężeń. W ofercie Qmed znajdziecie profesjonalne kołnierze ortopedyczne, które przyspieszą powrót do zdrowia i odciążą odcinek szyjny kręgosłupa. Poznajcie ich zalety! Kołnierz ortopedyczny powinien być dobierany przez profesjonalnego ortopedę lub fizjoterapeutę, który oceni stan ... Przeczytaj więcej »

Maseczki wielorazowego użytku Qmed Lux z filtrem z jonami srebra

  Pragnąc odpowiednio zabezpieczyć się przed pandemią koronawirusa, warto sięgnąć po skuteczne akcesoria ochrony osobistej. W poprzednich artykułach opisaliśmy najpopularniejsze propozycje takie jak jednorazowe rękawiczki, maseczki jedno- i wielorazowego użytku oraz przyłbice. Dziś mamy dla Was jeszcze jedną propozycję, która jednak zasługuje na szczególną uwagę. Gwarantuje bowiem wysoki poziom zabezpieczenia, a przy tym cechuje się doskonałym komfortem noszenia. Mowa o ... Przeczytaj więcej »

Ortezy na staw nadgarstkowy i dłoń od Qmed cz.2

W ostatnim artykule przedstawiliśmy bliżej profesjonalne ortezy Qmed do stosowania w lżejszych dolegliwościach bólowych i niewielkich urazach. Dziś zaprezentujemy Wam specjalistyczne szyny na rękę, które sprawdzą się w poważniejszych schorzeniach. Oto nasze propozycje. Szyna na dłoń i przedramię z ujęciem kciuka Qmed Silver Line To profesjonalny, wysokiej jakości stabilizator nadgarstka, przedramienia i kciuka. Wyposażony został w solidne mocowania w postaci ... Przeczytaj więcej »

Ortezy na staw nadgarstkowy i dłoń od Qmed cz.1

Problemy z nadgarstkiem to coraz częstsza dolegliwość w dzisiejszych czasach. Siedzenie przed komputerem, nieustanne korzystanie z klawiatury i myszki, a nawet ze smartfona może wywołać cieśń nadgarstka, a także obciążyć kciuk. To niejedyne dolegliwości, które dotyczą dłoni, nadgarstka i przedramienia. Te części naszego ciała często ulegają urazom, a także są atakowane przez różnorodne stany zapalne czy zwyrodnienia. Na szczęście, w ... Przeczytaj więcej »