Miesięczne archiwum: Kwiecień 2020

Wózek inwalidzki dla dziecka – jak wybrać?

Wybór wózka inwalidzkiego dziecięcego to nie jest prosta sprawa. Dzieci mają bowiem różne potrzeby, a ich niepełnosprawność wymaga indywidualnego podejścia. Rodzice z kolei pragną zapewnić swojej latorośli jak najlepsze warunki funkcjonowania nawet w tak trudnej sytuacji, jaką jest niepełnosprawność. Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór wózków inwalidzkich dla dzieci zarówno ręcznych, jak i elektrycznych. Jaki model będzie najlepszy dla ... Przeczytaj więcej »

Inwalidzkie wózki spacerowe dla dzieci – jak wybrać?

Dzieci z niepoprawnością stanowią szczególną grupę pacjentów, a ich potrzeby są jeszcze większe w porównaniu z dorosłymi. Dlatego tak ważne jest, by do opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, wybrać najlepszej jakości sprzęt, który zapewni latorośli maksimum komfortu, wygody i bezpieczeństwa. Jednym z takich akcesoriów są niewątpliwie inwalidzkie wózki spacerowe. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? O tym w dzisiejszym artykule. ... Przeczytaj więcej »

Orteza na kolano – kiedy warto po nią sięgnąć? Cz.2

W ostatnim artykule rozpoczęliśmy temat ortez na kolano. Opisaliśmy też kilka przykładowych modeli. Dziś pragniemy Wam przedstawić bardziej zaawansowane wersje stabilizatorów stawu kolanowego, które sprawdzą się w leczeniu poważnych urazów. Poznajcie propozycje Qmed. Stabilizator kolana Game Changer To profesjonalna orteza kolanowa, która sprawdzi się w jednoprzedziałowych zwyrodnieniach stawu, a także jako wsparcie w procesie doleczania po zabiegach chirurgicznych. Stabilizator Game ... Przeczytaj więcej »

Orteza na kolano – kiedy warto po nią sięgnąć? Cz.1

Przyczyn konieczności skorzystania ortezy na kolano jest wiele. Często sięgają po nią pacjenci po rożnego rodzaju urazach stawu kolanowego, ale też osoby cierpiące na choroby zwyrodnieniowe lub problemy neurologiczne. Od tego jaka jest przyczyna dolegliwości kolanowych, zależy wybór odpowiedniej ortezy. O rodzajach i zastosowaniu kilku z nich przeczytacie w dzisiejszym artykule. Orteza stawu kolanowego należy do tego rodzaju sprzętu ortopedycznego ... Przeczytaj więcej »

Zadbaj o swój narząd ruchu w czasie kwarantanny cz.3

Dziś kontynuujemy temat zadbania o narząd ruchu w czasie kwarantanny. Wiecie już, że podstawą powinna być dostosowana do Waszych możliwość aktywność fizyczna w domu. Poruszyliśmy też temat ergonomii pracy zdalnej oraz akcesoriów z internetowego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH, które pomogą Wam zregenerować mięśnie, rozluźnić ciało po całym dniu stresu, ale też poprawić samopoczucie i wprawić w dobry nastrój. Na ... Przeczytaj więcej »

Zadbaj o swój narząd ruchu w czasie kwarantanny cz.2

Ogólnopolska kwarantanna nakłada na nas wiele restrykcji. Tą największą jest oczywiście nakaz siedzenia w domu z możliwością wychodzenia tylko po to, by załatwić najważniejsze potrzeby życia codziennego. Funkcjonowanie w takich warunkach to z pewnością wyzwanie dla nas wszystkich. Cierpi na tym zarówno nasza psychika, jak i ciało, które przecież z natury stworzone jest do ruchu. Jak o nie zadbać w ... Przeczytaj więcej »

Zadbaj o swój narząd ruchu w czasie kwarantanny cz.1

Obecna sytuacja zaskoczyła nas wszystkich. Konieczność przebywania w domach i możliwość wychodzenia tylko, by załatwić najważniejsze sprawy, stanowi wyzwanie nie tylko dla naszych nerwów, ale też dla ciała. Nasz organizm jest przecież stworzony do ruchu, a teraz ta możliwość został nam mocno ograniczona. Część z nas dodatkowo pracuje zdalnie z domu, co również nie pomaga w obecnej sytuacji, powoduje bowiem, ... Przeczytaj więcej »

Powrót do sprawności po wypadku komunikacyjnym

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie. W ich wyniku wiele osób doznaje różnorodnych uszczerbków na zdrowiu, które mogą być przejściowe lub pozostać na całe życie. Bez względu na to, jak duże były obrażenia i jakie są rokowania lekarzy, zawsze warto podjąć odpowiednie działania, by poprawić swoją sprawność. W tym celu pacjent powinien otrzymać zarówno profesjonalne wsparcie psychologiczne, jak i kompleksową rehabilitację ... Przeczytaj więcej »

Bezpieczna higiena osób niepełnosprawnych

Codzienna higiena osobista osoby niepełnosprawnej wiąże się z pewnego rodzaju utrudnieniami. W zależności od stopnia niepełnosprawności, pacjent może mieć problem z umyciem się lub czynnościami fizjologicznymi. Na szczęście w Viteacare, oferujemy nowoczesny sprzęt pomocniczy do łazienki oraz wózki i krzesła toaletowe, który pozwolą usprawnić tego rodzaju zabiegi. Poznajcie bliżej naszą ofertę. Stołki i krzesła rehabilitacyjne prysznicowe Osoby z niepełnosprawnościami często ... Przeczytaj więcej »

Kompresy do terapii ciepłem i zimnem – poznaj zalety!

Terapia ciepłem i zimnem znana jest od dawna. Działanie sauny oraz kriokomory jest stosowane jest leczeniu wielu dolegliwości. Miejscowo także można wykorzystać zalety tego sposobu zwalczania dolegliwości, stosując kompresy żelowe. To atestowane wyroby medyczne, które przynoszą ulgę w różnorodnych przypadłościach. Poznajcie zalety ich stosowania. Kompresy do terapii ciepłem i zimnem stosowane są najczęściej w łagodzeniu różnorodnych bóli. Można je przykładać ... Przeczytaj więcej »