Miesięczne archiwum: Luty 2020

Sportowy stabilizator na kolano – czy warto?

Kolano to jeden z najbardziej newralgicznych stawów w naszym ciele. Jego skomplikowana budowa oraz spore przeciążenia, na które jest narażony powodują, że nie trudno o jego uraz. Zwłaszcza sportowcy profesjonalni oraz ludzie regularnie uprawiający jakąś aktywność fizyczną często uskarżają się na bóle kolan, które ograniczają ich możliwości treningowe. W takiej sytuacji pomocny może okazać się sportowy stabilizator na kolano. Zanim ... Przeczytaj więcej »

Kiedy sięgnąć po kołnierz ortopedyczny?

Kołnierz ortopedyczny stanowi formę szyjnej ortezy, która wspomaga leczenie urazów odcinka szyjnego kręgosłupa. Może być również pomocny w przypadku przewlekłych bólów szyi i nadmiernego napięcia mięśni wokół karku. Kiedy warto sięgnąć po ten skuteczny sprzęt rehabilitacyjny?  O tym w dzisiejszym artykule. Na dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa cierpi coraz więcej osób. Związane to jest nie tylko z urazami, które dotykają tej ... Przeczytaj więcej »

Rehabilitacja ortopedyczna – czym jest i jak przebiega?

Rehabilitacja ortopedyczna to złożony proces działań mający na celu przywrócenie narządu ruchu do możliwie najlepszego funkcjonowania. Dotyczy ona zarówno osób po różnego rodzaju urazach, jak i cierpiących na przewlekłe dolegliwości, jak np. rwa kulszowa czy bóle kręgosłupa. Rehabilitacja ortopedyczna powinna być wykonywana pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Składają się na nią terapia manualna, ćwiczenia fizyczne oraz dodatkowe zabiegi fizykoterapeutyczne. Rehabilitacja ortopedyczna ... Przeczytaj więcej »

Temblak – zastosowanie

Temblak zaliczamy do uniwersalnych stabilizatorów ramienia, który sprawdzi się w różnorodnych sytuacjach. Sprawdzi się w przypadku konieczności unieruchomienia kończyny górnej, gdy doszło do jej skręcenia lub zwichnięcia. Przyda się również w poważniejszych urazach do podtrzymania ręki np. w złamaniach, porażeniach czy niedowładach. Kiedy jeszcze warto zaopatrzyć się w temblak? Więcej szczegółów w dzisiejszym artykule. Temblak to proste, ale przydatne akcesorium ... Przeczytaj więcej »

Refleksoterapia – czym jest i na co pomaga?

Jest to naturalna metoda poprawy zdrowia i samopoczucia wywodząca się ze starożytnej medycyny chińskiej. Polega na masowaniu konkretnych punków na ciele, zwanych meridianami. Znajdują się one na stopach, dłoniach i twarzy. Odpowiadają poszczególnym narządom całego organizmu, a ich umiejętne uciskanie stymuluje funkcjonowanie danego układu, wpływając korzystnie na jego działanie. O szczegółach tej wyjątkowej formy medycyny naturalnej dowiesz się więcej z ... Przeczytaj więcej »