Miesięczne archiwum: Styczeń 2020

Poduszka ortopedyczna separator kolan Qmed – dlaczego warto?

Prawidłowa pozycja podczas snu ma niebagatelne znaczenie dla naszej nocnej regeneracji. Warto zadbać o jak najwyższy komfort spania, jeśli rano chcemy budzić się wypoczęci i pełni energii do działania. Sporo mówi się o tym, jak ważna dla naszego kręgosłupa jest jakość naszego materaca czy rodzaj poduszki, na której śpimy. Niewiele jednak słyszy się o prawidłowym ułożeniu bioder, miednicy i kolan, ... Przeczytaj więcej »

Jak zapobiegać haluksom?

Haluks, czyli tzw. palec koślawy to uciążliwa i bolesna dolegliwość, która potrafi uprzykrzyć życie, a nawet utrudnić codzienne funkcjonowanie. Większość osób zaniedbuje odpowiednią profilaktykę, bagatelizując pierwsze objawy wystąpienia haluksów. To duży błąd, gdyż wczesne działanie może uchronić nas przed większymi dolegliwościami w przyszłości. Jak zatem zapobiegać haluksom i dbać o komfort naszych stóp? O tym w dzisiejszym artykule. Jak powstają ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu łokciowego – kiedy warto?

Ból w łokciu, zwichnięcie, skręcenie stawu łokciowego albo inna kontuzja to najczęstsze przyczyny sięgania po ortezę. Kiedy jeszcze warto skorzystać z tego praktycznego i skutecznego sprzętu rehabilitacyjnego? A także jak dobrać stabilizator stawu łokciowego tak, by idealnie spełnił swoją funkcję. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule. Po ortezę stawu łokciowego sięgają najczęściej sportowcy, a także osoby po przebytych ... Przeczytaj więcej »

Orteza stawu skokowego – kiedy stosować?

Urazy stawu skokowego zdarzają się nagminnie, od niewielkich zwichnięć i skręceń, po poważne uszkodzenia, ze złamaniem lub zerwaniem ścięgien włącznie. W takiej sytuacji ortopedzi często zalecają sięgnięcie po ortezę stawu skokowego. W jakich jeszcze sytuacjach przyda się tego typu stabilizator i jak z niego korzystać, by jego użytkowanie przyniosło nam wymierne korzyści? O tym w dzisiejszym artykule. Na rynku sprzętu ... Przeczytaj więcej »

Opieka nad osobą na wózku inwalidzkim – podstawowe zasady

Opiekowanie się osobą niepełnosprawną stanowi spore wyzwanie i bywa dla opiekuna dużym obciążeniem. Dlatego tak ważne jest, by obok zaopatrzenia się w sprzęt rehabilitacyjny najwyższej jakości, który z pewnością ułatwi pomoc, pamiętać o podstawowych zasadach wspierania. Oto one. Opieka nad osobą niepełnosprawną nie ogranicza się jedynie do technicznych umiejętności prawidłowego mycia, podnoszenia, ubierania czy karmienia. W tych czynnościach z pewnością ... Przeczytaj więcej »

Rotor rehabilitacyjny – czym jest i do czego służy?

Rotor to rodzaj sprzętu rehabilitacyjnego, który służy do rehabilitacji rąk i nóg. Z wyglądu przypomina rowerek stacjonarny. Stanowi doskonałe urządzenie do domowych ćwiczeń. Pomoże pacjentom po udarze, z niedowładem kończyn oraz z różnorodnymi ograniczeniami ruchowymi. Jakie są jego zalety? O tym w dzisiejszym artykule. Rotor, zwany również rowerem rehabilitacyjnym to wyjątkowo proste, ale skuteczne urządzenie, które charakteryzuje się szeroką funkcjonalnością. ... Przeczytaj więcej »

Wózek inwalidzki ręczny czy elektryczny – co wybrać?

Zakup wózka inwalidzkiego nie należy do najłatwiejszych wyborów. Najważniejszą decyzją, jaką należy podjąć, to wybór między wózkiem ręcznym a elektrycznym. Skąd wiadomo, która wersja sprawdzi się w naszym przypadku? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Podstawowym czynnikiem, który decyduje o wyborze wózka inwalidzkiego są nasze możliwości fizyczne. Osoby z niepełnosprawnością cechują się zróżnicowaną siłą i wytrzymałością górnej częścią ciała, ... Przeczytaj więcej »

Pionizator statyczny czy dynamiczny – jaki wybrać?

Pionizacja w rehabilitacji to niezwykle ważny element w powrocie do zdrowia. By ją wykonać, konieczne jest urządzenie zwane pionizatorem. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje tego sprzętu: pionizatory statyczne i dynamiczne. Czym się różnią, który lepiej spełnia swoją funkcję i kto może z nich skorzystać? Odpowiedzi na te pytania w dzisiejszym artykule. Pionizacja – czym jest? Pionizacja w rehabilitacji ... Przeczytaj więcej »