Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

Przyrządy do rehabilitacji dłoni i nadgarstka – sprawdź ofertę MDH!

Rehabilitacja dłoni i nadgarstka dotyczy najczęściej osób, które uległy urazowi. Jednak coraz częściej jest też potrzebna w ramach profilaktyki osobom, które wiele godzin spędzają przed komputerem, pisząc na klawiaturze lub klikając myszką. To one bowiem są najbardziej narażone na powstawanie cieśni nadgarstka. Ostatnią grupą zainteresowanych rehabilitacją dłoni są osoby cierpiące na wszelkie odmiany reumatyzmu i artretyzmu. Dla nich regularne ćwiczenia ... Przeczytaj więcej »

Poduszka sensoryczna Balance Disc – do czego służy i jak ją stosować?

Poduszka sensoryczna, zwana również dyskiem sensorycznym, to praktyczny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny, w który warto się zaopatrzyć. Pomaga bowiem redukować bóle mięśniowe, koryguje wady postawy, a do tego wspiera wzmacnianie mięśni głębokich. Można jej używać w każdych okolicznościach, zarówno w domu, jak i w pracy. Poznaj bliżej jej prozdrowotne właściwości. Dysk sensoryczny Balanse Disc od Qmed to wyjątkowy gadżet fizjoterapeutyczny, ... Przeczytaj więcej »

Domowe sposoby na bóle pleców – skorzystaj z oferty Qmed!

Ból pleców choć raz w życiu spotkał chyba każdego. A większość z nas zmaga się z nim od czasu do czasu. Niestety, żyjemy w czasach, które nie sprzyjają zdrowiu naszych kręgosłupów. Siedzący tryby pracy, nadwaga, brak odpowiedniej aktywności fizycznej. Często zdarza nam się je przeciążać, czego konsekwencją są dolegliwości bólowe. Na szczęście, o ile nasz stan nie jest poważny, można ... Przeczytaj więcej »

Qmed Massage Roller – profesjonalny masaż stóp we własnym domu

Masaż to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najprzyjemniejszych form rehabilitacji. Stosuje się ją zarówno u osób zdrowych, w przypadku nadmiernego napięcia mięśni, jak i ciepiących na różnego rodzaju schorzenia narządu ruchu. W zależności od rodzaju masażu, przy jego pomocy można przyspieszyć regenerację nadwyrężonych mięśni, stawów, a nawet narządów wewnętrznych organizmu. Ponadto masaż odpręża, relaksuje, uwalnia nadmierny stres i przywraca nam ... Przeczytaj więcej »

Taśmy do ćwiczeń – czy warto uzupełnić nimi swój domowy trening?

Jeśli jesteś fanem lub fanką treningu domowego, to taśmy do ćwiczeń Qmed Resistance Loop Bands Set będą doskonałym uzupełnieniem codziennych ćwiczeń. Nie tylko urozmaicą trening, czyniąc go ciekawszym, ale także pomogą rozciągnąć i wzmocnić konkretne partie mięśniowe. Poznaj teraz ich największe zalety. Nie wszyscy są zwolennikami chodzenia na siłownię. Niektórych po prostu na to nie stać, inni wolą zmęczyć się ... Przeczytaj więcej »

Wkładki ortopedyczne – kiedy warto po nie sięgnąć?

Wkładki ortopedyczne mogą być dobrym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak dzieci. Młodszym pacjentom pomogą w zniwelowaniu dopiero tworzącej się wady stóp i zapobiegną jej konsekwencji w przyszłości, starszym zaś często przynosi ulgę w bólu stawów i więzadeł oraz zapobiega pogłębianiu się już istniejącej wady. Kiedy warto sięgnąć po wykładki ortopedyczne i w czym mogą nam one pomóc? O tym dowiecie ... Przeczytaj więcej »

Materac nawierzchniowy – dlaczego warto?

Od jakości snu zależy nasze samopoczucie przez cały dzień. Odpowiednio zregenerowany organizm jest w stanie dać z siebie więcej w trakcie dnia, warto więc stworzyć sobie idealną przestrzeń do nocnego wypoczynku. Co jest podstawą takiego miejsca? Niewątpliwie materac, który zadba o nasz komfort, a jednocześnie pozwoli mięśniom się rozluźnić i zapewni prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Dobrej jakości materace na łóżko potrafią ... Przeczytaj więcej »

Przegląd urazów stawu kolanowego cz.2

Dziś kontynuujemy wątek podjęty w poprzednim artykule dotyczącym rodzajów urazów stawu kolanowego. Poznajcie ich przyczyny i sposoby leczenia, czytając nasz dzisiejszy post. Niestabilność stawu kolanowego To przypadłość objawiająca się nadmierną ruchomością w kolanie. Zazwyczaj jest ona następstwem przebytego urazu. Dlatego tak ważny jest proces rehabilitacyjny podczas każdego uszkodzenia kolana. W innym przypadku ryzyko powtórnej kontuzji wzrasta. Zwichnięcie rzepki stawu kolanowego ... Przeczytaj więcej »