Miesięczne archiwum: Październik 2019

Mata do akupresury – dlaczego warto?

Szukasz niewizyjnego i skutecznego sposobu na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia? A może borykasz się z przewlekłymi bólami kręgosłupa, zmęczeniem i nadmiernym stresem? Na wszystkie te problemy mamy jedno, skuteczne rozwiązanie. Jest nim mata do akupresury, którą zakupisz w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH. Czym jest akupresura? Zanim przejdziemy do opisania korzyści płynących z korzystania z maty do akupresury, na ... Przeczytaj więcej »

Zniesienie lordozy szyjnej – czym jest i jak mu przeciwdziałać?

Kręgosłup człowieka posiada swoje naturalne krzywizny, których zadaniem jest amortyzacja szkieletu przed uszkodzeniami w trakcie wykonywania codziennych czynności. Jedną z nich jest lordoza szyjna, czyli delikatne wygięcie kręgosłupa do przodu w charakterystyczny łuk. Niestety, w wyniku starzenia się organizmu, urazów i siedzącego trybu życia, łuk ten zostaje zniesiony, co może powodować dotkliwe bóle oraz zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych zmian zwyrodnieniowych. ... Przeczytaj więcej »

Poduszka ortopedyczna – jaką wybrać?

Obok ortez i stabilizatorów na kolano, a także innych sprzętów rehabilitacyjnych, marka Qmed oferuje szerokie spektrum produktów profilaktycznych. Należy do nich m. in. poduszka ortopedyczna, która zadba o Twój zdrowy i komfortowy sen. Dowiedz się teraz, dlaczego warto zamienić na nią tradycyjną poduszkę i wybierz idealny model dla siebie. Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto? Spanie na poduszce ortopedycznej może znacząco ... Przeczytaj więcej »

Gorset ortopedyczny – kiedy stosować?

Gorsety ortopedyczne wykorzystywane są w rehabilitacji i leczeniu różnorodnych dolegliwości. Mogą być pomocne w korygowaniu wad postawy, łagodzeniu bólów kręgosłupa, pomagają dojść do siebie po urazach czy wypadkach. Warunkiem ich efektywności jest jednak ich odpowiednie dobranie. Powinniśmy po nie sięgać tylko wtedy, kiedy lekarz zaleci ich stosowanie i dobierze dla nas odpowiedni rodzaj. Sięgając po nie na własną rękę, możemy ... Przeczytaj więcej »

Wózek elektryczny – jak wybrać?

Wózek inwalidzki elektryczny to sprzęt, który ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu osobom, zarówno tym po wypadkach, jak i seniorom, u których wystąpił problem z poruszaniem się w wyniku choroby. Nie da się ukryć, że ich zakup stanowi niemały wydatek, ale może okazać się świetną inwestycją w niezależność pacjenta. Tylko jaki model wybrać, by idealnie spełniał potrzeby konkretnej osoby? O tym w ... Przeczytaj więcej »

Balkonik rehabilitacyjny dla seniora – jaki wybrać?

Osoby w jesieni życia często mają problemy z poruszaniem się. W sędziwym wieku może już nie wystarczać wsparcie laski czy kul ortopedycznych i trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane środki. Jednym z nich jest zakup balkonika rehabilitacyjnego, który skutecznie pomoże utrzymać równowagę oraz umożliwi poruszanie się zarówno w domu, jak i poza nim. By jednak sprzęt ten najlepiej spełnił swoją funkcję, ... Przeczytaj więcej »

Rehabilitacja domowa – jak przebiega?

Rehabilitacja domowa stanowi atrakcyjną alternatywę dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie są w stanie dotrzeć do ośrodków czy szpitali, gdzie tego typu zabiegi przeprowadzane są w warunkach ambulatoryjnych. Może dotyczyć osób poruszających się na wózku inwalidzkim czy z pomocą balkonika rehabilitacyjnego, a także pacjentów zmagających się z dotkliwym bólem, który utrudnia zbyt długie poruszanie się. O tego typu rehabilitację ... Przeczytaj więcej »

Rehabilitacja pulmonologiczna – czym jest i jak przebiega?

Procesowi rehabilitacji podlegają nie tylko osoby, które uległy urazowi narządu ruchu lub cierpią na przewlekłe bóle mięśni czy stawów. Odpowiedniej regeneracji wymaga także każde inne schorzenie, w tym problemy z układem oddechowym. U pacjentów, u których stwierdzono tego typu choroby, po leczeniu lub nawet w jego trakcie zaleca się przeprowadzenie rehabilitacji pulmonologicznej. Czym ona jest, kiedy się ją stosuje i ... Przeczytaj więcej »

Złamanie trójkostkowe – czym jest i jak je leczyć?

Złamanie trójkostkowe należy do jednych z najrozleglejszych i jednocześnie najtrudniejszych w leczeniu złamań stawu skokowego. Dotyka ono zarówno kostki przyśrodkowej, bocznej oraz tylnej. Może mu towarzyszyć zwichnięcie stawu oraz zerwanie więzozrostu strzałkowo – piszczelowego. Jak do niego dochodzi, jak je zdiagnozować i leczyć? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Staw skokowy stanowi prawdziwy majstersztyk ludzkiej anatomii. Biorąc pod uwagę obciążenia, ... Przeczytaj więcej »

Ściągacz na kolano – kiedy warto stosować?

Ściągacze na kolano to elastyczne stabilizatory, które pomagają utrzymać staw kolanowy w odpowiednim ułożeniu. Sięgają po nie najczęściej sportowcy w ramach profilaktyki, by nie dopuścić do kontuzji. Jednak te skuteczne gadżety rehabilitacyjne sprawdzą się również w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza jeśli mamy tendencję do nadmiernego przeciążania kolana lub w przeszłości pojawiały się problemy z tym stawem. Sprawdź, w czym może Ci ... Przeczytaj więcej »