Miesięczne archiwum: Lipiec 2019

Refundacja wózka inwalidzkiego przez NFZ

Nie jesteś w stanie pokryć samodzielnie kosztów zakupu wózka inwalidzkiego? Dowiedz się, w jaki sposób otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Zapraszamy do lektury artykułu. Komu przysługuje refundacja? Refundacja może przysługiwać osobom, które zostały objęte ubezpieczeniem. Ponadto taka osoba powinna spełniać wymagania Ministra Zdrowia, zawarte w Rozporządzeniu z dnia 29 maja 2017 r. Co zrobić, by otrzymać dofinansowanie? W pierwszej ... Przeczytaj więcej »

Artropatie – czym są i jak je leczyć?

Artropatiami nazywamy grupę schorzeń, których cechą wspólną jest uszkodzenie struktury stawu. Zazwyczaj nie są chorobą sama w sobie, ale stanowią objaw innej dolegliwości. Mogą wystąpić w wyniku chorób metabolicznych, autoimmunologicznych, genetycznych, nowotworów lub jako powikłanie przebytej infekcji. Więcej na temat artropatii dowiecie się z dzisiejszego artykułu. Artropatie to grupa schorzeń dotykających stawów układu ruchu. Powstają wówczas, gdy zdrowe komórki stawu ... Przeczytaj więcej »

Urazy i uszkodzenia łąkotki. Co o nich wiesz?

Odczuwasz nagły ból kolana, który tylko potęguje się podczas klękania i zginania? Nie warto lekceważyć takich objawów i skonsultować je ze specjalistą. Być może doszło do uszkodzenia łąkotki. Czym jest? Gdzie się znajduje? Czym jest łąkotka i gdzie się znajduje? Łąkotka jest elementem układu szkieletowego, zbudowanego z tkanki chrzęstnej. Znajduje się między kością piszczelową a udową w stawie kolanowym. Jej ... Przeczytaj więcej »

Rodzaje materaców przeciwodleżynowych

Na rynku sprzętu medycznego znajdziemy wiele rodzajów, a także modeli materaców przeciwodleżynowych. Różnią się one między sobą budową, składem materiałowym i technologią wykonania. Jednak wszystkie mają ten sam cel – zmniejszyć cierpienie i dyskomfort chorego. Dziś omówimy rodzaje materiałów przeciwodleżynowych. Zapraszamy do artykułu. Czym są materace przeciwodleżynowe? Materace przeciwodleżynowe to specjalistyczny wyrób medyczny, który pozwala przeciwdziałać powstawaniu na ciele chorego ... Przeczytaj więcej »

Lepsza orteza czy gips?

Wystarczy chwila nieuwagi, omsknięcie stopy, by przewrócić się i naruszyć strukturę kości. Jedną z najpopularniejszych metod postępowania ze złamaną kością jest umieszczenie kończyny w gipsie. Jednak nie zawsze okazuje się to dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza że mamy obecnie możliwość korzystania z wielu mniej inwazyjnych alternatyw. Nie zawsze gips jest potrzebny Każdy, kto choć raz miał tę wątpliwą przyjemność, bycia posiadaczem opatrunku ... Przeczytaj więcej »

Materac ortopedyczny – dlaczego warto? Cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy temat materacy ortopedycznych i ich dobroczynnego działania na układ ruchowy człowieka. Wiecie już, czym są takie materace i komu mogą pomóc. Dziś, kontynuując wątek, przyjrzymy się bliżej ich działaniu oraz podpowiemy na co zwrócić uwagę, kupując tego typu produkt. Zapraszamy do lektury. Materac ortopedyczny – działanie Swoje dobroczynne działanie materac ortopedyczny zawdzięcza unikatowej konstrukcji. Do jego ... Przeczytaj więcej »

Z czego wynikają bóle mięśniowo-szkieletowe?

Mogą być epizodyczne lub przewlekłe. Obejmują głównie plecy, szyję, ramiona, kończyny górne i dolne. Bóle mięśniowo-szkieletowe są szczególnie uciążliwym schorzeniem, które uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Skąd się biorą? Objawy bólu mięśniowo-szkieletowego Wspomniane bóle, które określa się skrótem MSD od angielskiego musculoskeletal disorders, są wywołane poprzez zaburzenia mięśniowo-szkieletowe. Oprócz odczuwanego bólu pojawiają się także inne objawy. Należą do nich: stany zapalne takie ... Przeczytaj więcej »

Materac ortopedyczny – dlaczego warto? Cz.1

Zdrowy i głęboki sen to podstawa dobrego samopoczucia i witalności na co dzień. Na jego jakość wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiedni materac zapewniający prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa i całego ciała. Coraz popularniejsze staje się korzystanie z materacy ortopedycznych dostępnych w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Stosują je nawet osoby, które nie mają problemu z narządem ruchu, ale stawiają ... Przeczytaj więcej »