Miesięczne archiwum: Maj 2019

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej – jak zorganizować pomieszczenia?

Stoisz przed wyzwaniem zorganizowania niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej? Chciałbyś się dowiedzieć, jak powinny wyglądać pomieszczenia, w których będą przebywać osoby potrzebujące pomocy od Twojej placówki? W tym artykule podpowiemy, jak je wyposażyć. Zapraszamy do lektury! Czym jest NZOZ i kto go może założyć? NZOZ to skrót, który rozwija się jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Głównym celem jego działalności jest oferowanie ... Przeczytaj więcej »

Choroby zawodowe pracowników szpitali

Godziny spędzone na dyżurach, czynniki biologiczne, fizyczne, chemiczne, a także psychiczne sprawiają, że personel szpitala  jest szczególnie narażony na występowanie chorób zawodowych. Na co są szczególnie podatni? Czym są choroby zawodowe? Choroba zawodowa to grupa dolegliwości i chorób, które wystąpiły u pracownika z powodu specyfiki wykonywanych czynności, a także z powodu środowiska, w jakim praca była odbywana. Choroby zawodowe pielęgniarek ... Przeczytaj więcej »

Powięź – wszystko, co musisz o niej wiedzieć cz.3

Zwieńczając temat powięzi, dziś przedstawiamy sposoby jej leczenia i rehabilitacji. Okazuje się bowiem, że ćwiczenia, dobra dieta i inne nieinwazyjne zabiegi mogą zdziałać cuda, łącznie z likwidacją chronicznych dolegliwości bólowych. Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się, co robić w przypadku schorzeń powięzi. Ćwiczenia profilaktyczne By zadbać nie tylko o powięź, ale również o nasze mięśnie i stawy, powinniśmy wykonywać ... Przeczytaj więcej »

Jak powinien wyglądać wygodny dom dla seniora?

Seniorzy jako grupa bardzo się między sobą różnią. Nawet nie chodzi tutaj o osobowość, smak czy światopogląd, ale o sprawność fizyczną. Niektóre starsze osoby bez problemów jeżdżą rowerem i uprawiają sport. Innym zdrowie nie pozwala na takie aktywności. Ograniczenia ruchowe zmuszają ich do korzystania z podpórek, balkoników rehabilitacyjnych, a nawet wózków inwalidzkich. W takich przypadkach należy przygotować przestrzeń mieszkalną do ... Przeczytaj więcej »

Powięź – wszystko, co musisz o niej wiedzieć cz.2

Dziś kontynuujemy temat powięzi. Z poprzedniego artykułu wiesz już, czym jest powieź, jak jest zbudowana i jakie pełni funkcje. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematem zaburzeń powięzi, sposobem ich wykrywania, leczenia i postępowania rehabilitacyjnego. Powięź – urazy Do urazu powięzi może dojść w różnorodnych okolicznościach. Przyczyną może być upadek, przeciążenie czy uderzenie. Do uszkodzenia dochodzi czasem przy operacjach chirurgicznych. Bez ... Przeczytaj więcej »

Niebezpieczne urazy i schorzenia łokcia. Sprawdź!

Przewlekły ból w okolicach łokcia nie daje Ci żyć? Nie możesz wykonywać najprostszych czynności bez ciągle towarzyszącego „zakłucia”? Być może to problem, który powinieneś skonsultować ze specjalistą. W dzisiejszym artykule omówimy kilka dolegliwości związanych ze stawem łokciowym. Zapraszamy do lektury! Dlaczego boli mnie łokieć? Istnieje kilka powodów, które mogą powodować bóle łokcia. Jedną z przyczyn są zaburzenia stawowe – złamania ... Przeczytaj więcej »

Powięź – wszystko, co musisz o niej wiedzieć cz.1

Powięź to rodzaj tkanki łącznej otaczającej mięśnie. Zapewnia ona odpowiednie położenie narządów wewnętrznych oraz pełni funkcje ochronne. Jest cienka i elastyczna, mimo dużej rozciągliwości, może ulec uszkodzeniu lub zwyrodnieniu. Więcej szczegółów na temat powięzi, jej zaburzeń i form terapii przedstawiamy w dzisiejszym artykule. Czym jest powięź? Powieź zbudowana jest z włókien kolagenowych i elastylowych, co gwarantuje jej dużą wytrzymałość oraz ... Przeczytaj więcej »

Jaki balkonik rehabilitacyjny wybrać?

Osoby, które mają problem z poruszaniem się, korzystają z pomocy przedmiotów, które im to ułatwiają. Kule ortopedyczne, podpórki, a także balkoniki rehabilitacyjne są tworzone w ten sposób, by wspomóc motorykę tychże osób. Z balkoników rehabilitacyjnych często korzystają seniorzy, którzy z powodu chorób lub podeszłego wieku muszą się na czymś wesprzeć, by móc się poruszać. W dzisiejszym artykule podpowiemy, czym kierować ... Przeczytaj więcej »