Miesięczne archiwum: Marzec 2018

Chiropraktyka – jak wybrać specjalistę?

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, czym jest chiropraktyka (terapia manualna) i w czym może pomóc. Podkreślaliśmy także, że bardzo wiele zależy od umiejętności samego kręgarza, dlatego tak ważne jest, by wybrać doświadczonego, sprawdzonego specjalistę. Jak to zrobić? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zanim wybierzesz się do chiropraktyka, sprawdź jego referencje w Internecie. Dowiedz się czy ukończył jakieś kursy i ... Przeczytaj więcej »

Chiropraktyka – czarna magia czy panaceum na problemy z kręgosłupem?

Chiropraktyka zwana inaczej kręgarstwem lub terapią manualną to udokumentowany naukowo sposób na leczenie dolegliwości układu ruchowego. Jednak, by zabiegi tego typu były pomocne, muszą być przeprowadzone przez osobę doświadczoną, która ukończyła odpowiedni kurs czy szkołę. Sprawdź, jakie są zalety tej naturalnej metody leczenia schorzeń kręgosłupa. Czym jest chiropraktyka? Chiropraktyka ma bardzo szerokie zastosowanie. Pomaga na bóle pleców i kręgosłupa, leczy ... Przeczytaj więcej »

Kciuk narciarza – przyczyny i sposoby leczenia

Kciuk narciarza, zwany też kciukiem leśniczego to uraz polegający na uszkodzeniu lub całkowitym zerwaniu ścięgna w okolicy stawu międzypaliczkowego dalszego, znajdującego się najbliżej czubka palca. Uszkodzenie może być na tyle duże, że uniemożliwia wyprostowanie kciuka, który pozostaje wygięty na kształt ptasiego szponu. Na kciuk narciarza, jak sama nazywa wskazuje narażone są osoby jeżdżące na nartach, ale też bramkarze i inni, ... Przeczytaj więcej »

Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować z niepełnosprawnym dzieckiem?

Śnieg w górach utrzyma się jeszcze przez wiele tygodni. To doskonała okazja na wspólną, rodzinną podróż, szusowanie na nartach i zasłużony odpoczynek. Jeśli obawiasz się podróży z niepełnosprawnym dzieckiem, zmień nastawienie! Pozwól, by także mogło zobaczyć nowe krajobrazy i nacieszyć się chwilą odmiany. A wspólna podróż może być wspaniałą przygodą, pod warunkiem, że się na nią odpowiednio przygotujecie. Odpowiednie miejsce ... Przeczytaj więcej »

Kołnierze ortopedyczne – który wybrać?

Kołnierze ortopedyczne stosowane są w przypadku urazów odcinka szyjnego lub zespołów bólowych. Ich zadaniem jest stabilizacja i unieruchomienie odcinka szyjnego w celu niedopuszczenia do dalszych urazów kręgosłupa szyjnego, a także rdzenia kręgowego. Nie zawsze jednak ten sam kołnierz ortopedyczny będzie wskazany dla każdego typu schorzenia. Na rynku dostępne są trzy główne modele tego typu produktów. Poniżej przedstawimy charakterystykę każdego z ... Przeczytaj więcej »

Nowoczesne alternatywy dla gipsu

Gips stosuje się najczęściej w sytuacji złamania kości lub poważnego uszkodzenia stawów. Jest to najpopularniejsza metoda, jednak coraz bardziej przestarzała. W ostatnim czasie w medycynie pojawiły się innowacyjne rozwiązania, które równie skutecznie unieruchamiają kończynę, a przy tym zapobiegają negatywnym skutkom ubocznym noszenia gipsu. Poznajcie je. Silny uraz stawu lub złamanie kości wymaga stabilizacji, której zadaniem jest zapewnienie kontaktu odłamków kości ... Przeczytaj więcej »

Codzienna gimnastyka dla seniorów – klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia

Regularnie gimnastykowanie powinno towarzyszyć nam przez całe życie. Niezależnie od tego, czy tak właśnie było – jesień życia wymaga odpowiednich działań, które sprawią, że będzie ona okresem, w którym nie stracimy sprawności i będziemy czuć się dobrze we własnym ciele. Rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek, wypełnianie sudoku to czynności, które wykonuje wiele osób starszych, by ich umysł był w jak najlepszej ... Przeczytaj więcej »