Miesięczne archiwum: Styczeń 2017

Foteliki rehabilitacyjne dla dzieci

Specjalistyczne foteliki przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych służą przede wszystkim do wstępnej pionizacji w pozycji siedzącej i leżącej. Dzięki nim możliwa jest pełna stabilizacja w przypadku obu pozycji. Tego typu sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci jest dedykowany głównie dzieciom z chorobami układu nerwowego, mających problem z samodzielnym siedzeniem. Foteliki mają szerokie możliwości regulacyjne, dlatego też mogą być używane przez dzieci z obniżonym ... Przeczytaj więcej »

Jak wyleczyć zerwane ścięgno?

Zerwania ścięgien to kontuzje bardzo bolesne wymagające interwencji chirurgicznej oraz prowadzące do długotrwałej rehabilitacji, najczęściej dotyczą ścięgna Achillesa. Jakie mogą być przyczyny oraz objawy tego typu urazów? Jak wygląda powrót do zdrowia? Na czym polega zerwanie ścięgna? Jest to całkowite przerwanie ciągłości włókien ścięgnistych, których zadaniem jest łączenie mięśni z kością. Najczęściej zrywanym ścięgnem jest ścięgno Achillesa ? najsilniejsze ze ... Przeczytaj więcej »

Nowe programy dla osób niepełnosprawnych

niepełnosprawny praca wózek inwalidzki

Nowy rok przyniósł nam nowe programy PFRON, które zostały ostatecznie uchwalone 16 grudnia 2016 roku. Ich celem jest zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. O jakich programach mowa? Program ABSOLWENT Jest to program skierowany w stronę osób z wyższym wykształceniem. Ma on pomóc w aktywizacji absolwentów szkół wyższych na rynku pracy. Mimo niskiego wskaźnika studentów z niepełnosprawnością (jest ... Przeczytaj więcej »

Palec trzaskający ? problem ze ścięgnami dłoni

Palec trzaskający, inaczej zwany też strzelającym lub przeskakującym, to jedna z częstszych przyczyn bólu ręki i ograniczenia jej zdolności ruchowych. Uniemożliwia on prawidłowe i swobodne chwytanie, co wiąże się jednoznacznie z problemami podczas codziennych czynności. Jakie są przyczyny tego schorzenia i jak powinno przebiegać jego leczenie? Jakie są przyczyny? Najczęstszą przyczyną jest uraz mechaniczny (jak np. ucisk dłoni na twarde ... Przeczytaj więcej »

Zwichnięcie stawu kolanowego

orteza stawu kolanowego z regulacją zakresu ruchomości FOLLOW

Wśród urazów stawu kolanowego jednym z dość często spotykanych jest zwichnięcie. Czym się charakteryzuje tego rodzaju kontuzja i jak ją leczyć? Zwichnięciem nazywamy trwałą bądź chwilową utratę kontaktu powierzchni stawowych z rozerwaniem torebki oraz więzadeł stawowych. Kontuzji tej towarzyszy uszkodzenie struktur wewnątrzstawowych: więzadeł, łąkotek, chrząstki. Staw jest niestabilny i co więcej, może dojść do uciskania tętnic i nerwów. Przyczyny zwichnięć ... Przeczytaj więcej »

Stosowanie stabilizatora nadgarstka

stabilizator nadgarstka

Ze względu na różnorodne style życia, wykonywane prace i aktywności u każdego mogą pojawić się problemy ze stawami. Pojawiają się niezależnie od wieku i z różnych przyczyn. Niekiedy spowodowane są wykonywaną pracą, urazem czy też wiążą się bezpośrednio z chorobą. Całe szczęście w dzisiejszych czasach gips nie jest jedynym rozwiązaniem. Coraz częściej zaleca się stosowanie stabilizatorów, które są bardzo przydatne ... Przeczytaj więcej »