Miesięczne archiwum: Grudzień 2016

Urazy kręgosłupa na stoku narciarskim

O urazy w sportach zimowych, jak pisaliśmy ostatnio, raczej nietrudno. Niektóre z nich są raczej niegroźne i łatwo je wyleczyć. Jednak urazy kręgosłupa należą już do znacznie groźniejszych kontuzji niebezpiecznych w skutkach. Co może wydawać się dziwne, to że ilość urazów kręgosłupa na stokach zwiększyła się w momencie, gdy zaczęto stosować kaski narciarskie. Co prawda chronią one głowę przed uszkodzeniami, ... Przeczytaj więcej »

Łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych

Łazienka to pomieszczenie, w którym każdy powinien czuć się nieskrępowany. Dotyczy to wszystkich, również osoby niepełnosprawne. Niestety w wielu miejscach użyteczności publicznej, odpowiednio przystosowana toaleta wciąż bywa problemem. Jak się okazuje przystosowanie domowej łazienki także może okazać się kłopotliwe. O czym należy pamiętać w całym procesie? Bezpieczna i ergonomiczna łazienka jest bardzo ważna przy wykonywaniu codziennych czynności przez osoby niepełnosprawne. ... Przeczytaj więcej »

Sporty zimowe i kontuzje

Sporty zimowe to moc atrakcji bez względu na to, który z nich wybierzemy: czy to narciarstwo, łyżwy bądź snowboard. Jednak każdy z nich, prócz aktywnej rozrywki niesie ze sobą także ryzyko rozmaitych kontuzji. Nie ma się co oszukiwać, na stoku czy lodzie nietrudno o urazy ? stłuczenia, naciągnięcia mięśni czy skręcenia, a nawet złamania. Jak zapobiegać i ewentualnie radzić sobie ... Przeczytaj więcej »

Co zrobić przy skręceniu kostki?

Stabilizator stawu kolanowego

Urazy stawu skokowego są dość często spotykanym problemem, zwłaszcza wśród sportowców. Przeważnie są to skręcenia. Jednak nie każdy do końca wie, co zrobić w przypadku takiego urazu. Od czego zacząć i jak się zachować? Na początek należy zachować spokój ? w ten sposób o wiele lepiej uda nam się zapanować nad zaistniałą sytuacją. Gdy już pierwszy ból i gniew przeminą, należy ... Przeczytaj więcej »