Miesięczne archiwum: Luty 2016

Biegaj z Qmed! – cz. 7: Regeneracja po treningu biegowym

regeneracja po treningu masaż

Wiemy już jak zmotywować się do biegania, jak odpowiednio przygotować się do sezonu oraz jak wytrwać w treningu biegowym. Ponadto omówiliśmy jak powinien wyglądać ubiór biegacza, w jakie buty i akcesoria warto się zaopatrzyć, a także jakie produkty należy spożywać pozostając w trakcie treningu. Dzisiaj natomiast przyjrzymy się najprzyjemniejszej bodaj stronie związanej z wysiłkiem biegowym, jaką jest regeneracja organizmu. Nie ... Przeczytaj więcej »

Rynek pracy osób niepełnosprawnych – cz. 1: Analiza wstępna

niepełnosprawny praca wózek inwalidzki

Powszechnie wiadomym jest, że każdy człowiek potrzebuje jakiegoś zajęcia, które będzie nadawało sens jego życiu. Dla większości z nas taką aktywnością jest praca, której posiadanie zapewnia swego rodzaju poczucie spokoju i stabilności. Zazwyczaj nie jest o nią jednak łatwo – stopa bezrobocia w Polsce wynosi obecnie około 10%. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku osób z różnymi niepełnosprawnościami. Ze statystyk ... Przeczytaj więcej »

Niepełnosprawni w górach

niepełnosprawni w górach

Osoby niepełnosprawne napotykają w swoim życiu na wiele barier, utrudniających im możliwie najbliższe „normalnemu” funkcjonowanie. Oczywiście, najbardziej dają się one we znaki osobom na wózkach inwalidzkich, jednakże również pozostałe grupy niepełnosprawnych muszą mierzyć się z licznymi niedogodnościami niemal każdego dnia. Nieraz sztuką jest pokonanie niewielkiej różnicy wysokości w mieście, gdzież więc myśleć o zdobywaniu prawdziwych tatrzańskich szczytów? A jednak nie ... Przeczytaj więcej »

Aktywny senior to zdrowszy senior

senior aktywność rower

Poszukiwana od stuleci receptura na eliksir młodości, która pozwoliłaby być wiecznie młodymi i pięknymi, z pominięciem okresu starości to oczywiście mit. Każdego z nas, któremu dane jest lub będzie dożyć jesieni życia czeka borykanie się z niedomagającym organizmem, różnego rodzaju schorzeniami, wpływającymi nie tylko na zdrowie fizyczne, ale często również psychiczne. Istnieją jednak pewne sposoby na długowieczność, które pozwalają spowolnić ... Przeczytaj więcej »

Rotacja przedramienia w łokciu

innovator elbow ossur aparat na ramię i przedramię orteza stawu łokciowego

Staw łokciowy to złożona i skomplikowana konstrukcja, łącząca ramię z przedramieniem. Składają się na nią trzy kości (promieniowa, łokciowa i ramienna) i trzy stawy (ramienno-łokciowy, ramienno-promieniowy oraz promienno-łokciowy), a także więzadła i mięśnie. Chyba każdy zna nieprzyjemny ból promieniujący w kierunku dłoni na skutek silnego uderzenia łokciem. Tym bardziej trudno wyobrazić sobie poważniejsze uszkodzenia tego istotnego fragmentu ludzkiego ciała. Jednakże ... Przeczytaj więcej »

Po co komu „niepełnosprawne” zabawki?

ludzik lego wózek inwalidzki

Na wizytę w sklepie z zabawkami należy zwykle przeznaczyć sporo czasu, zwłaszcza jeśli nie mamy konkretnego pomysłu na prezent dla dziecka. Długimi minutami możemy wpatrywać się w półki pełne klocków, figurek, lalek i pluszowych misiów, zastanawiając się, które z nich przypadną do gustu obdarowywanemu malcowi. Równie dużo, a nawet jeszcze więcej czasu możemy poświęcić na przeszukiwanie bezkresu ofert sklepów internetowych. ... Przeczytaj więcej »