Miesięczne archiwum: Październik 2015

Najczęstsze urazy siatkarskie

walka nad siatką stabilizator kolana

Siatkówka to jeden z niewielu sportów, które polski kibic może oglądać z nadzieją na końcowy sukces. Co prawda na tegorocznych Mistrzostwach Europy nasze reprezentacje nie były w stanie nawiązać do wcześniejszych sukcesów, to jednak za każdym razem możemy liczyć na ogromne emocje z ich udziałem. Atmosfera na trybunach, tworzona przez kibiców w biało-czerwonych barwach potrafi być gorąca, więc i zawodnicy ... Przeczytaj więcej »

Sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci

fotelik bingo

Niepełnosprawność w równym stopniu dotyka ludzi w każdym wieku, w tym także dzieci. Niezależnie od wieku, przy doborze sprzętu rehabilitacyjnego należy się kierować jego indywidualnym dopasowaniem do danego przypadku, by zapewnić osobie z ograniczeniami w samodzielnym poruszaniu się maksymalny możliwy komfort. Tym bardziej w przypadku dzieci należy zadbać nie tylko o to, by dane urządzenie podobało im się wizualnie, ale ... Przeczytaj więcej »

Nie taki gorset straszny…

gorsety ortopedyczne

Plecy to jedna z tych części ciała, których ból odczuwamy najczęściej. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma osoby dorosłej, która nigdy nie spotkałaby się z ich dolegliwościami. A przecież również niektóre dzieci cierpią z powodu problemów z kręgosłupem. Gdy odczuwamy ból, koniecznie chcemy się go pozbyć. Szukamy więc pomocy u różnych ortopedów, rehabilitantów, masażystów, a nawet kręgarzy, stosujemy różne maści ... Przeczytaj więcej »

Niepełnosprawny – zwykły człowiek, czy jednak bohater?

niepełnosprawni bohaterowie

Co pewien czas opinię publiczną obiega informacja na temat heroicznego wyczynu jakiejś osoby niepełnosprawnej. Każdy z nas słyszał chyba o Janie Meli, który kilka lat temu, jako niepełnoletni dotarł wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim na oba bieguny. Znalazł on wielu naśladowców, podróżników, którzy postanowili przełamać swoje ograniczenia na rzecz realizacji własnych marzeń. Ale równie wielki podziw budzą niepełnosprawni paraolimpijscy multimedaliści, ... Przeczytaj więcej »

Biegaj z Qmed! cz. 3: Komfort stóp – dobór obuwia biegowego

buty do biegania

Istotnym elementem treningu biegowego jest dobranie odpowiedniego sprzętu, a więc przede wszystkim wygodnych butów i odzieży, a do tego kilku przydatnych gadżetów. Większość z nas ma w głowie pewien utarty pewien wzór współczesnego biegacza, który w zdecydowanej większości pokrywa się wśród różnych osób. Część jego wyposażenia to absolutny niezbędnik, reszta ma swoje źródło w chwytach marketingowych stosowanych przez producentów specyficznych ... Przeczytaj więcej »

Medialny przekaz o niepełnosprawnych

niepełnosprawni, wózki inwalidzkie

Nie przez przypadek media nazywane są czwartą władzą. Dziennikarze swoją pracą ujawnili niejedną aferę z udziałem osób z najwyższych szczebli władzy, co praktycznie każdorazowo skutkowało przegrupowaniem na scenie politycznej. Ale dysponują oni również nawet potężniejszą siłą, kształtowania opinii publicznej. To w jaki sposób dany temat zostanie przedstawiony przez radio czy telewizję wpływa na sposób jego postrzegania przez tysiące, a czasem ... Przeczytaj więcej »

Media o niepełnosprawnych cz. 3: Pokonać paraliż

news wiadomości informacje

W obliczu poważnej kontuzji znanych sportowców wiele osób śle w ich kierunku słowa wsparcia oraz dodaje im otuchy w walce o powrót do pełnej sprawności. W wyniku urazu nie mogą oni wykonywać swojej pracy, jednak jeszcze ważniejszym jest fakt, że nie mogą robić tego, co tak bardzo kochają – uprawiać swojej dyscypliny sportu. Ale przecież zawodowcy są takimi samymi ludźmi, ... Przeczytaj więcej »