Miesięczne archiwum: Wrzesień 2015

Media o niepełnosprawnych cz. 2: Proces o wyłudzenie pieniędzy z PFRON

news wiadomości informacje

Drugi temat powiązany z tematyką osób niepełnosprawnych, poruszony we wtorkowych wydaniach programów informacyjnych dotyka równie istotnej kwestii, a więc zatrudniania osób niepełnosprawnych. Wiele mówi się na temat aktywizacji społecznej i zawodowej osób na wózkach inwalidzkich, a także z innego rodzaju niepełnosprawnościami, stworzonych zostało też kilka programów, mających wspierać ten proces. Tymczasem okazuje się, że jak pewnie w każdej sytuacji, gdzie ... Przeczytaj więcej »

Media o niepełnosprawnych cz. 1: Protest opiekunów niepełnosprawnych dzieci w Brukseli

news wiadomości informacje

Wczorajsze wydania programów informacyjnych przyniosły informacje na temat dwóch wydarzeń, którym warto poświęcić nieco uwagi. Pierwsza kwestia dotyczy protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych z Polski w Brukseli, przed Parlamentem Europejskim. Z kolei drugi materiał informuje o rozpoczęciu procesu przed sądem w Gorzowie Wielkopolskim w sprawie wyłudzeń z PFRON przez jedną z lubuskich firm, na podstawie fikcyjnego zatrudniania osób niepełnosprawnych. Na oba ... Przeczytaj więcej »

Pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych

pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych

Wiele osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich potrafi zadziwiać tym, jak dobrze sobie radzą, jak wiele są w stanie zrobić mimo swoich fizycznych ograniczeń. Jedną z takich budzących podziw umiejętności jest samodzielne przedostanie się za kierownicę samochodu i prowadzenie go. Nie każdemu jednak pozwala na to stan zdrowia, nie wszyscy dają sobie z tym radę, tylko część z nich ... Przeczytaj więcej »

Wymień plastikowe nakrętki na wózek inwalidzki dla dziecka

nakrętki na wózek inwalidzki

Kilka lat temu przywędrowała do Polski bardzo pozytywna akcja zbierania plastikowych nakrętek w celu ich „wymiany” na wózki inwalidzkie dla potrzebujących, głównie dzieci. Jest to pomoc najmniejszym możliwym nakładem – nie musimy przekazywać darowizny czy kupować specjalnych cegiełek, nie wiąże się też ze spędzaniem naszego czasu wolnego w ramach wolontariatu. Wystarczy w dobrym celu wykorzystać coś, co każdego dnia trzymamy ... Przeczytaj więcej »

Biegaj z Qmed! cz.2: Motywacja i determinacja

Motywacja do biegania, jak i do podjęcia każdego innego treningu czy regularnego postępowania, ma podwójne znaczenie. Po pierwsze trzeba ją znaleźć, by w ogóle zmienić tryb życia na bardziej aktywny, po drugie zaś należy ją utrzymywać na odpowiednim poziomie, by nie zaprzestać podjętego wysiłku i nie powrócić na kanapę, przed telewizor czy komputer. Warto więc dbać o to, by przez ... Przeczytaj więcej »

Pionizacja z wykorzystaniem parapodium mobilnego Hero

pionizator mobilny hero

Postawa stojąca stanowi naturalne ułożenie ciała człowieka. Przez lata ewolucji nasi praprzodkowie stawali się coraz mniej przygarbieni, a ich kręgosłup ulegał stopniowemu wyprostowaniu. Obecnie, należąc do gatunku homo sapiens, nasze organizmy są wręcz uzależnione od postawy stojącej, która zapewnia m. in. prawidłowe funkcjonowanie większości narządów i elementów układu ruchu. Dlatego tak istotnym jest, by chorym, którzy zmuszeni są do długotrwałego ... Przeczytaj więcej »

Otwarte złamanie kości

Rentgen nogi Marcina Wasilewskiego po otwartym złamaniu

Sport nieodłącznie wiąże się z rywalizacją, zwaną też łagodniej współzawodnictwem. Zawsze ktoś jest pierwszy, zwycięża, a ktoś inny ponosi porażkę, zostaje w cieniu. Kibice i obserwatorzy szczególnie cenią sobie walkę do ostatków sił, a przy tym regulaminową, zgodną z duchem fair play. Faktycznie, w ten sposób powinno wyglądać sportowe współzawodnictwo, z poszanowaniem przeciwnika i jego zdrowia, jednak czasami z różnych ... Przeczytaj więcej »

„Trenujcie rugby!” ? druga część rozmowy z Mirosławem Żórawskim

Mirosław Żórawski

– Rugby budzi zainteresowanie wśród wielu narodów na całym świecie, natomiast w Polsce, mimo ciągłego rozwoju, nadal jest to sport raczej niezbyt popularny, któremu daleko pod tym względem do piłki nożnej czy siatkówki, a przecież jest przy tym nie mniej widowiskowy. Jakie działania powinny zostać podjęte żeby rugby cieszyło się większym zainteresowaniem mediów, kibiców, sponsorów, a także poszukujących swej drogi ... Przeczytaj więcej »

„Rugby to moje życie” – rozmowa z Mirosławem Żórawskim

budowlani sa łódź

Jako dumny sponsor drużyny Master Pharm Budowlani SA Łódź rozmawiamy z osobą, która klub oraz samo rugby zna jak mało kto, a więc z Mirosławem Żórawskim – byłym zawodnikiem, trenerem i sędzią, a obecnie dyrektorem sportowym wicemistrzów kraju z poprzedniego sezonu. – Zacznijmy od pytania, z którym musi się zmierzyć chyba każdy sportowiec – dlaczego rugby i co robiłby Pan, ... Przeczytaj więcej »